• Посилання скопійовано

У 2024 році НБУ планує приєднатися до єдиної зони платежів у євро

У ході фінансової інтеграції України до Європейського Союзу з 2024 року Національний банк України планує ініціювати процес приєднання України до Єдиної зони платежів в євро (SEPA)

У 2024 році НБУ планує приєднатися до єдиної зони платежів у євро

У ході фінансової інтеграції України до Європейського Союзу з 2024 року Національний банк України планує ініціювати процес приєднання України до Єдиної зони платежів в євро (SEPA).

Про це розповідає Delo.ua, посилаючись на голову НБУ Андрія Пишного.

Він зауважив, що метою регулятора є забезпечення досягнення відповідності національної системи регулювання та нагляду у сфері фінансових послуг європейським нормам і стандартам через імплементацію відповідного законодавства ЄС.

"Ми суттєво просунулися в удосконаленні законодавства для небанківського сектору, і вже з початку наступного року починається перехідний період для страхового ринку, який у підсумку має привести нас до повної відповідності європейським стандартам регулювання і нагляду", - нагадав Пишний.

Він пообіцяв підтримувати високий темп модернізації банківського законодавства.

"Зараз у нас на черзі удосконалення вимог до структури капіталу банків, що додатково підвищить надійність нашої банківської системи", - зазначив голова НБУ.

За його словами, членство в ЄС передбачає забезпечення вільного руху капіталу. Тому, незважаючи на всі складнощі, НБУ працюватиме над пом’якшенням валютних обмежень, переходом до більшої гнучкості обмінного курсу та поверненням до інфляційного таргетування відповідно до розробленої стратегії.

"Також ми провели ґрунтовну підготовчу роботу та в наступному році плануємо ініціювати процес приєднання України до Єдиної зони платежів в євро (SEPA), що дасть змогу нам зробити ще один крок в напрямі фінансової євроінтеграції", - наголосив Пишний.

Він додав, що в НБУ чітко розуміють пріоритетність інтеграції фінансового сектору і пообіцяв, що регулятор і надалі працюватиме у цьому напрямі.

Нагадаємо, Європейська рада 14 грудня ухвалила рішення розпочати переговори з Україною та Молдовою про вступ до Євросоюзу, а також надала статус кандидата в ЄС Грузії. 

Україна та Молдова набули статусу кандидатів у ЄС 23 червня цього року. При цьому Грузії в наданні такого статусу тоді було відмовлено. Усі три країни подали заявки вже після російського вторгнення в Україну: сама Україна – вже 28 лютого, а Молдова та Грузія – 3 березня.

Джерело: Діло

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»