• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Нацбанк посилив нагляд за платіжними системами

Вилучено з «Моїх новин»

НБУ посилює заходи впливу на організації платіжних систем, їх учасників та операторів послуг платіжної інфраструктури

Нацбанк посилив нагляд за платіжними системами

Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.

З метою удосконалення порядку застосування заходів впливу до об'єктів нагляду (оверсайта), якими є платіжні організації платіжних систем, їх учасники та оператори послуг платіжної інфраструктури, Нацбанк прийняв постанову від 25.11.2015 р. №815 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України".

Зокрема, тепер Нацбанк має право зупинити на строк до одного року дію ліцензії небанківської фінансової установи в разі порушення нею вимог законодавства України з питань переказу коштів. Нагадаємо, що раніше регулятор мав право тільки відкликати або анулювати ліцензію.

У разі усунення небанківською фінансовою установою причин, які стали підставою для зупинення дії ліцензії, за умови надання переліку заходів, проведених для усунення цих причин та підтвердних документів щодо цих заходів, Нацбанк може поновити дію ліцензії (у тому числі достроково). Рішення про поновлення приймається ним протягом 30 календарних днів із дня отримання від небанківської фінансової установи таких документів.

У разі неусунення небанківською фінансовою установою причин, що стали підставою для зупинення дії ліцензії, Нацбанк вправі відкликати таку ліцензію.

Постанова набрала чинності 26 листопада 2015 року. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

На підставі: Нацiональний банк України

Рубрика: Фінанси і банки/Банки

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Банки»