Фондові біржі повинні неухильно дотримуватися чинного законодавства
Вилучено з «Моїх новин»
НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) висловлює свою позицію щодо можливих ризиків для учасників ринку та інвесторів, пов’язаних з незабезпеченням здійснення торгівлі цінними паперами на фондових біржах на постійній основі
20.09.2012580
Посилання скопійовано
Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.
У зв’язку з численними зверненнями учасників ринку цінних паперів та їхньою занепокоєністю регулятор повідомляє, що у разі виявлення будь-якого факту зупинення фондовими біржами торгів на підставах, що не передбачені чинним законодавством про цінні папери та/або Правилами діяльності таких бірж, Комісією будуть вжиті відповідні санкції, передбачені законодавством про цінні папери та Кодексом про адміністративні правопорушення. Наголосимо, що подібні дії окремих фондових майданчиків можуть спричинити зниження довіри до вітчизняних фондових бірж як до професійних учасників цього ринку, створити певні труднощі для інвесторів і негативно вплинути на стан інвестиційної привабливості вітчизняного фондового ринку загалом.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.
Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.
Спрощуються умови для купівлі валюти оборонними підприємствами. Збільшуються можливості купівлі валюти та її переказу за кордон для військовослужбовців-нерезидентів з метою залучення легіонерів до сил оборони
Заступник Голови Нацбанку Юрій Гелетій повідомив, що НБУ працює над новим пакетом валютної лібералізації. Утім, такі пом’якшення будуть поступовими, що важливо для стійкості валютного ринку
Помірний попит на операції з підкріплення кас банків готівковою іноземною валютою свідчить про те, що наразі банки мають достатній запас готівкової валюти, а потреби у підкріпленні є обмеженими
Найбільш актуальними потребами бізнес визначив виплату дивідендів (у тому числі накопичених до 2023 року), погашення зовнішніх кредитів та збільшення лімітів по корпоративних картках
З 31 грудня 2025 року пом’якшує низку валютних обмежень у межах реалізації положень законодавства щодо запровадження правового режиму «Дефенс Сіті» для підтримання оборонно-промислового комплексу
Підприємство замовник (ТОВ А) уклало договір перевезення з ТОВ Б, але ТОВ Б залучило до виконання перевезення іншу організацію. Як у ТТН правильно зазначити сторони, зокрема перевізника, вантажоодержувача та інші реквізити, якщо фактичне перевезення виконує третя особа?
Працівниця надала два свідоцтва про народження дітей (09.09.2010 р. н. та 30.09.2017 р. н.), де вказано одного й того самого батька. Також вона надала Витяг з Держреєстру актів цивільного стану громадян із відомостями про батька за ч. 1 ст. 135 СКУ від 10.10.2017 р. Чи достатньо цього витягу для підтвердження статусу одинокої матері? Скільки днів додаткової соціальної відпустки їй передбачено законодавством?
Працівник ТОВ викрав товар, оформивши та згодом скасувавши в системі фіктивні видаткові накладні на реальних клієнтів, що створило нереальну дебіторську заборгованість. Працівник звільнений, визнав вину і готовий відшкодувати шкоду. Як документально оформити сторнування з клієнтами, списати товар, відобразити борг працівника та чи можна робити сторно до завершення службового розслідування і підписання всіх актів звірки?
Підприємство цікавиться показниками врожайності, що мають значення для здійснення безмитного експорту власновирощеної сої та ріпаку. Якими документами підтверджується факт врожайності, які існують норми та які ризики виникають у разі невідповідності (перевищення) фактичної врожайності встановленим нормам?
Підприємство (платник єдиного податку 4 групи) надало довгострокову безвідсоткову позику (на строк понад 12 місяців) іншій юридичній особі, яка перебуває на загальній системі оподаткування. Чи зобов’язане підприємство-позикодавець здійснювати дисконтування такої позики та відображати доходи/витрати у бухгалтерському і податковому обліку? Які податкові ризики та наслідки виникають у сторін цієї операції?