Як повідомляється на офіційному сайті НБУ, офіційний курс долара США зріс на 70 копійок до 8,708 грн/дол.
Перегляд офіційного курсу проведено вперше за останні півтора року. Найбільш істотна переоцінка офіційного курсу була проведена в період з вересня по грудень 2008 року, коли регулятор знизив вартість гривні до долара в 1,5 рази - з 4,9 до 7,7 грн/дол. Після цього курс незначно змінювався. З 9 липня 2012 року перебував на незмінному рівні 7,9930 грн/дол.
Істотно подорожчали і інші основні валюти:
- російський рубль - більш ніж на 2 копійки до 0,25 грн / руб
- польський злотий - на 22 копійки до 2,80 грн / євро
- англійський фунт стерлінгів - на 1,17 грн до 14,18 грн / фунт
- китайський юань - на 12 копійок до 1,44 грн / юань
- японська ієна - більш ніж на півкопійки до 0,085 грн / ієна
- швейцарський франк - на 76 копійок до 9,61 грн / франк
Окрім того, з 7 лютого Нацбанк вводить обмеження на купівлю іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку за окремими операціями.
Відповідне рішення закріплено постановою НБУ від 06.02.2014 р. №49 "Про заходи щодо діяльності банків та проведення валютних операцій" (далі – Постанова №49), яка має тимчасовий і виключно упереджувальний характер та спрямована на захист інтересів вкладників та інших кредиторів банків. На думку НБУ, вона сприятиме стабільності банківської системи країни, забезпеченню своєчасності банківських розрахунків, у тому числі за зовнішньоекономічними контрактами та пов’язаною з ними господарською діяльністю.
Постанова №49 передбачає, зокрема:
- розширення можливостей підтримки ліквідності банків з боку Національного банку України;
- встановлення нульової ставки резервування коштів за короткостроковими зовнішніми кредитами;
- певні обмеження на виконання доручень банківських клієнтів у межах залишків коштів на їх поточних рахунках на початок операційного дня;
- тимчасові обмеження на купівлю іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України за окремими операціями;
- певні обмеження на строки купівлі уповноваженими банками іноземної валюти за дорученням юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців тощо.
Водночас Постанова №49 передбачає підвищення контролю за своєчасністю здійснення операцій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, пенсій, стипендій і соціальних виплат. Вона не обмежує оплату витрат на навчання та лікування за кордоном; транспортування хворих; переказів, що здійснюються в разі зміни держави проживання; переказів, пов’язаних з оплатою праці нерезидентів в Україні, тощо.
Крім того, Постанова №49 підвищує можливість прогнозування пікових навантажень на валютному ринку, покращує умови фінансового моніторингу та не обмежує використання громадянами їх доходів і заощаджень.
Постанова набирає чинності з 07 лютого 2014 року та діє до прийняття Національним банком України окремого рішення.