На сайті ВРУ з’явився проект Закону від 27.06.2014 р.№4185а-1 «Про конвертацію кредитних зобов'язань з іноземної валюти в національну валюту України — гривню».
Згідно з проектом, всі банки та інші фінустанови, які діють на території України, за письмовою заявою громадян України, що мають діючі невиконані зобов’язання за кредитними договорами в іноземній валюті, зобов’язані провести конвертацію зобов’язань за такими кредитними договорами на умовах і в порядку, визначеному цим законом.
Конвертації підлягають:
- споживчий кредит, який було отримано позичальником по одному договору споживчого кредиту в банківській системі, заборгованість за основною сумою якого станом на 01.01.2014 року в еквіваленті не перевищує 2,0 мільйони гривень згідно з офіційним курсом Національного банку на дату підписання договору споживчого кредиту;
- споживчий кредит, право вимоги за яким відступлене банком за договором відступлення права вимоги та/або договором факторингу іншій установі, незалежно від розміру суми залишку заборгованості.
Порядок проведення конвертації проводитиметься наступним чином:
Заборгованість за споживчим кредитом конвертується по офіційному курсу Національного банку на день укладання кредитного договору та по офіційному курсу Національного банку України, який був встановлений станом на 1 січня 2014 року.
Різниця між сумою за курсом станом на 1 січня 2014 року та курсом на момент укладання кредитного договору розподіляється на 2 рівних частки.
Одна частка додається до суми, отриманої в результаті конвертації суми заборгованості по курсу на момент укладання кредитного договору. Отримана сума є сумою, яка підлягає сплаті позичальником та включається до договору про внесення змін до кредитного договору.
Друга частка обліковується окремо в договорі про внесення змін до кредитного договору. На цю частку банк встановлює фіксовану процентну ставку у розмірі 0,1 процентів річних, яка підлягає сплаті позичальником в кінці строку споживчого кредиту разовим платежем.
Після проведення конвертації за договором споживчого кредиту погашення заборгованості здійснюється позичальником у гривні згідно з умовами договору про внесення змін та доповнень до договору споживчого кредиту та новим графіком платежів по кредиту на умовах та в порядку, визначених договором про надання споживчого кредиту.