• Посилання скопійовано

Чи може платник податків сплачувати за іншого платника кошти з власного рахунку

Сплата податку, збору, платежу, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування здійснюється платником безпосередньо. Платник податків не має права сплачувати кошти з власного рахунку та від власного імені за іншого платника

Чи може платник податків сплачувати за іншого платника кошти з власного рахунку

ДПС у Полтавській області нагадує, що cплата податку, збору, платежу, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) здійснюється платником податку/єдиного внеску безпосередньо. Платник податків не має права сплачувати кошти з власного рахунку та від власного імені за іншого платника.

Громадяни під час сплати податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску за допомогою технічного пристрою (банківський автомат, платіжний термінал, програмно-технічний комплекс сомообслуговування, інший пристрій) та через каси надавачів платіжних послуг заповнюють усі обов’язкові реквізити платіжної інструкції, у т.ч.:

  • реквізит «Код фактичного платника» (податковий номер громадянина - платника податків);
  • реквізит «Призначення платежу» (в довільній формі).

При цьому реквізит «Код платника» містить код надавача платіжних послуг (банківська установа), з використанням технічного пристрою якого або через каси якого проводиться готівковий розрахунок.

 

Юридичні особи (підприємства) та ФОПи

1. При безготівкових розрахунках платників з бюджетом та фондами від власного імені під час сплати податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску заповнюють усі обов’язкові реквізити платіжної інструкції, у т.ч.:

  • реквізит «Код платника» (податковий номер юридичної особи/ФОПа);
  • реквізит «Призначення платежу» (в довільній формі).

2. При безготівкових розрахунках платників з бюджетом та фондами за відокремлені підрозділи (далі – філії).

Юридичні особи (далі – головні підприємства) під час сплати податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску за філії  (у випадках, передбачених ПКУ) заповнюють усі обов’язкові реквізити платіжної інструкції, у т.ч.:

  • реквізит «Код платника» (податковий номер головного підприємства);
  • реквізит «Код фактичного платника» (податковий номер філії);
  • реквізит «Призначення платежу» (в довільній формі).

Джерело: ДПС у Полтавській області

Рубрика: Фінанси і банки/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»