Головна Усі новини Праця та соціальний захист Оплата праці

З 2 квітня діє оновлений порядок індексації зарплати та інших доходів

До Порядку нарахування індексації включили норми щодо правил індексації аліментів у твердій сумі та нарахування індексації при підвищенні окладів не з 1 числа місяця

31 березня Уряд затвердив постанову щодо внесення змін у Порядок проведення індексації доходів населення. Про це свідчить інформація з сайту Уряду щодо документів, які розглядаються ним під час засідання.

Текст Постанови КМУ від 31.03.2021 №278 вже розміщено на сайті КМУ. Його можна переглянути за посиланням. Постанову №278 опубліковано в "Урядовому кур'єрі" №63 від 02.04.2021. Відповідно зміни в Порядку нарахування індексації почнуть діяти з цієї дати. Як на практиці слід застосовувати нові правила, ми розкажемо в окремій аналітиці.

Постановою вводяться правила нарахування індексації у разі підвищення окладів не з 1 числа місяця. У такому випадку сума індексації визначається з розрахунку повного робочого часу, а виплачується пропорційно відпрацьованому часу. Для цього варіанту підвищення окладу буде затверджено окремий приклад нарахування індексації у додатку до Порядку №1078.

Правило незменшення суми індексації у разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) узагальнили для всіх видів грошових доходів. Відповідно з цієї норми п. 5 Порядку № 1078 зникне згадка про заробітну плату.

Крім того, для аліментів запровадять порядок індексації. За новим п. 10-4 Порядку №1078 для проведення державним або приватним виконавцям індексації аліментів у твердій суми обчислення індексу споживчих цін провадиться наростаючим підсумком з наступного року з місяця встановлення розміру аліментів.

Читайте також: Індексація зарплати та аліментів: що нового? 

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Русанова Ганна
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Заробітна плата , Індексація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 3

Новини по темі

Консультації по темі