Головна Усі новини Праця та соціальний захист Трудові відносини

Працівник захворів під час щорічної відпустки: наслідки

Фахівці Мінсоцполітики розповіли, як бути з днями щорічної відпустки у разі хвороби працівника під час неї

«Вісник. Офіційно про податки»

Згідно зі ст. 11 Закону про відпустки у разі тимчасової непраце­здатності працівника, засвідченої у встановленому порядку, щорічна відпустка:

  • продовжується (тобто надається після закінчення хвороби працівника);
  • переноситься на інший період (лише за згодою обох сторін).

Зверніть увагу, що продовженню або перенесенню підлягають тільки щорічні відпустки та додаткові відпустки працівникам, які мають дітей.

Якщо хвороба працівника припала на навчальну, творчу відпустку, відпустку без збереження зарплати, чорнобильську відпустку тощо, то такі відпустки не продовжують і не переносять на інший період.

Тимчасова непрацездатність працівника має бути підтверджена листком непрацездатності (п. 1.1 Інструкції №455). Листок непраце­здатності повинен відповідати затвердженій формі й бути оформлений відповідно до вимог Інструкції №532. У разі якщо хвороба працівника підтверджується листком непрацездатності, що належним чином не оформлений (відсутні підписи, печатки, назва підприємства тощо), відпустка не продовжується й не переноситься.

Належним чином оформлений листок непрацездатності, виданий працівникові з позначкою, що тимчасова непрацездатність зумовлена захворюванням або травмою внаслідок алкогольного, токсичного сп’яніння чи дії наркотиків, оплаті не підлягає, але є підставою для продовження чи перенесення відпустки.

Також відпустка не продовжується та не переноситься у разі хвороби дитини працівника.

Питання щодо продовження або перенесення невикористаної частини відпустки, яка залишилася у працівника внаслідок хвороби, має бути узгоджене з роботодавцем. Вирішити таке питання самостійно працівник не має права. Він повинен подати роботодавцеві заяву з проханням продовжити або перенести на інший період невикористану відпустку. На підставі заяви працівника та листка непраце­здатності роботодавець видає відповідний наказ.

Слід зазначити, що досить часто роботодавці не погоджуються на перенесення невикористаної частини відпуски внаслідок хвороби працівника, пояснюючи це тим, що таке перенесення порушує вимогу частини першої ст. 12 Закону про відпустки, відповідно до якої основна безперервна частина щорічної відпустки повин­на становити не менше 14 к. д.

Наприклад, працівником у поточному періоді вже використано 10 к. д. щорічної відпустки. Тепер йому надано останні 14 к. д. щорічної відпустки (встановлена тривалість щорічної відпустки – 24 к. д.). З них працівником було використано 9 календарних днів відпустки, а решту – він хворів. Тобто виходить, що жодна з частин щорічної відпустки не становить 14 к. д., а лише 10, 9 та 6 к. д.

Вимога щодо надання основної безперервної частини щорічної відпустки не менше 14 к. д. виконується на етапі надання відпустки. Таким чином, якщо на момент використання відпустки працівник захворів, то він може не використовувати 14 к. д. поспіль і це не буде порушенням вимоги частини першої ст. 12 Закону про відпустки.

***

Читайте також: Працівник захворів під час відпустки: як бути з невикористаною частиною?

Джерело
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Відпустки , Лікарняні , Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі