Головна Усі новини Праця та соціальний захист Трудові відносини

Оприлюднено постанову щодо Електронного реєстру листків непрацездатності

На сайті КМУ з'явився текст постанови, якою затверджено Порядок організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього. Повноцінний запуск цього реєстру запланований з 1 січня 2020 року

Як ми повідомляли раніше, 17 квітня Уряд схвалив постанову, яка дозволить запустити в роботу Електронний реєстр листків непрацездатності. Текст цієї постанови від 17.04.2019 р. №328 вже оприлюднений на сайті КМУ.

План подій наступний:

  1. Спочатку Мінсоцполітики, Пенсійний фонд, Фонд соціального страхування й НСЗУ працюватимуть над налагодженням інформаційної взаємодії своїх систем, щоби оформлення лікарняного здійснювалось у електронному вигляді. У них є строк до 1 вересня 2019 року.

  2. Після цього планується, що протягом трьох місяців Реєстр буде запущено в роботу, відбудеться поступовий перехід від паперової до електронної форми лікарняних. Принаймні такий строк дається МОЗ не лише для того, щоб провести організаційні заходи щодо забезпечення видачі листків непрацездатності з обов’язковим введенням даних в Електронний реєстр листків непрацездатності, а й щоб привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.

Щодо дії самої постанови, то відстрочення набрання нею чинності в тексті не зазначено. Отже, постанова вже діє (офіційно опублікована в "Урядовому кур'єрі" 20.04.2019 р. №77). А з 1 січня 2020 року (якщо все йтиме за планом) ми вже будемо користуватися послугами нового Електронного реєстру.

Про те, як користуватися Електронним реєстром листків непрацездатності і з якої дати цей реєстр фактично і повноцінно запрацює, ми повідомимо окремо. Тож стежте за нашими новинами!

Автор:
Бикова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Електронний документ , Лікарняні , Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі