Головна Усі новини Праця та соціальний захист Трудові відносини

Порядок щодо подання ПФУ е-відомостей про трудову діяльність оновять

За оновленим проектом постанови ПФУ планується ввести черговість подання даних щодо трудової діяльності працівників, порядок повторного подання цих даних. Також введуть норму, що відомості про трудову діяльність працівника з 10 червня подаються у складі єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ. Але є нюанси

Ще наприкінці літа ми писали, що ПФУ готує зміни до порядку ведення подання відомостей про трудову діяльність працівника, фізичної особи – підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі.За проектом постанови ПФУ планується ввести черговість подання даних щодо трудової діяльності працівників, порядок повторного подання цих даних, а також порядок подання сторінок трудових книжок. Про це все ми зазначали тут. 

Наразі на сайті Профспілок з'явився оновлений проєкт. Його можна переглянути за посиланням.

Зауважимо, що він містить всі ті норми, які ми наводили при розгляді першого варіанту проєкту. Але є й відмінність.

Фахівці ПФУ вирішили ввести окремі правила для періоду з дня набрання чинності Законом №1217 (з 10 червня 2021 року). Так от відомості про трудову діяльність працівника за період після з 10 червня подаються у складі єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ.

При цьому відсутні в реєстрі застрахованих осіб відомості про прийняття на роботу, переміщення з одного структурного підрозділу до іншого або переведення на іншу постійну посаду або роботу, звільнення, поновлення на роботі, а також про присвоєння, зміну або позбавлення рангу, розряду, класу, звання, категорії, складання присяги, стажування, навчання тощо подаються страхувальником через вебпортал електронних послуг ПФУ в електронній формі, шляхом створення відповідного електронного запису в електронному кабінеті страхувальника не пізніше дня звільнення працівника.

Автор:
Русанова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Електронний документ , Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 10

Новини по темі

Консультації по темі