Важливі теми
  • Скопійовано

З 9 грудня невакциновані від COVID-19 держслужбовці та соцпрацівники мають бути відсторонені від роботи

З 9 грудня до переліку щодо обов'язкової вакцинації від COVID-19 включать працівників підприємств, установ та організацій сфери управління центральних органів виконавчої влади та установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів

З 9 грудня невакциновані від COVID-19 держслужбовці та соцпрацівники мають бути відсторонені від роботи

Держпраці у Дніпропетровській області розповідає, що з 9 грудня 2021 року набирає чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України від 01.11.2021 р. №2393, який розширив перелік організацій, співробітники яких мають обов’язково щепитися проти COVID-19.

Згідно з наказом, до освітян та працівників центральних та місцевих органів влади, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, додаються співробітники:

  • підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
  • підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою КМУ від 04.03.2015 року №83.

Працівники вищезазначених установ, які на 9 грудня не матимуть документа про щеплення принаймні однією дозою антиковідної вакцини, сертифіката чи довідки про одужання від COVID-19 або довідки про протипоказання до щеплення, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.

Контроль за допущенням до роботи тільки тих працівників, які мають документи про щеплення чи протипоказання до вакцинації, покладається на керівника підприємства.

Якщо працівник ухиляється або відмовляється від отримання щеплення, то керівник має проінформувати його про правові наслідки таких дій та відсторонити його від виконання професійних обов’язків. Для цього керівник складає відповідний акт та видає наказ або розпорядження, яке обов’язково надають для ознайомлення особі, яку відсторонюють.

Звільняти працівника через відсутність щеплення незаконно. Для цього відсутні правові підстави.

Після отримання принаймні одного щеплення проти COVID-19 працівник має бути допущений до роботи – підстав для продовження його відсторонення від роботи немає.

Якщо під час перевірки уповноважений орган виявляє, що на підприємстві працюють особи, які ухиляються або відмовляються від щеплення, він складає акт про порушення ст. 44-3 КУпАП «Порушення правил щодо карантину людей».

Щеплення від COVID-19 організовано чи в індивідуальному порядку можна зробити у зручному пункті чи центрі вакцинації. Детальний перелік та контакти пунктів та центрів на vaccination.covid19.gov.ua/list.

 

Від редакції: Зауважимо, що наразі у деяких юристів і навіть суддів є протилежна позиція, ніж у Держпраці. Зокрема, вони вважають, що  відсторонювати працівників через відсутність вакцинації протиправно. Про це ми писали тут. Одне з рішень за такою справою ми наводили тут. Сьогодні має з’явитися текст рішення суду, і наш юрист його прокоментує. Про це повідомимо окремо.

***

Читайте також:

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Держпраці у Дніпропетровській області

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»