• Посилання скопійовано

Роботодавці можуть і далі індексувати зарплати у 2023 році, – Держпраці

Роботодавець може на власний розсуд прийняти рішення щодо подальшого нарахування індексації зарплати працівникам, передбачивши в колдоговорі або у розпорядженні, що нарахування та виплату індексації буде продовжено

Роботодавці можуть і далі індексувати зарплати у 2023 році, – Держпраці

На підприємстві працівникові тривалий час не підвищували посадовий оклад та впродовж 2022 року нараховували індексацію заробітної плати у значному розмірі у зв’язку зі зростанням цін на споживчі товари і послуги. Як бути з індексацією заробітної плати у 2023 році? Відповідь надало Управління інспекційної діяльності у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці. 

Проведення індексації регулюється Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» дію Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» зупинено на 2023 рік.

Отже, починаючи з 01.01.2023 до кінця 2023 року у роботодавця немає обов’язку нараховувати індексацію заробітної плати працівникам, незалежно від того, коли у працівника виникне чи виникло право на індексацію. Зупинення нарахування індексації у 2023 році стосується як поточної індексації протягом 2023 року, так і минулих періодів до 01.01.2023.

Зупинення нарахування та виплати індексації заробітної плати працівниковіу є правом роботодавця, проте не є обов’язком.

Відповідно до статті 91 Кодексу законів про працю України підприємства, установи, організації у межах своїх повноважень і власним коштом можуть встановлювати додаткові порівняно із законодавством трудові та соціально-побутові пільги для працівників.

Таким чином, роботодавець може на власний розсуд прийняти рішення щодо подальшого нарахування індексації заробітної плати працівникові. Наприклад, передбачивши в колективному договорі, що нарахування та виплату індексації заробітної плати буде продовжено.

Для цього необхідно розробити внутрішній документ, у якому визначити правила проведення такої індексації, та прописати умови її нарахування, зокрема, як визначатиметься сума такої індексації, щоб була підстава включити її до фонду оплати праці, адже законодавчі норми щодо її проведення з 01.01.2023 не діють.

***

Читайте також:

Джерело: Держпраці в Сумській області

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»