• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Як працюватимемо та відпочиватимемо у квітні у зв’язку з Великоднем?

Вилучено з «Моїх новин»

Завдяки Великодню українці мали б мати подовжені вихідні з 15 по 17 квітня. Але через війну працівники працюватимуть у понеділок 17 квітня 2023 р. з оплатою праці як у звичайний (несвятковий) робочий день

Як працюватимемо та відпочиватимемо у квітні у зв’язку з Великоднем?

У квітні 2023 року в Україні буде додатковий вихідний на честь свята Великодня (ст. 73 КЗпП), яке цьогоріч припадає на 16 квітня.

За статтею 67 КЗпП, якщо святковий або неробочий день збігається зі суботою або неділею, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Тобто 17 квітня (понеділок) мав би бути вихідним.

Проте Закон №2136 ці правила змінив на час війни. Так, у період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 (тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів), частини першої статті 65, частин третьої - п’ятої статті 67 та статей 71-73 (святкові і неробочі дні).

На практиці це означає, що офіційних святкових та неробочих днів в Україні немає. При цьому графік роботи та час відпочинку встановлює роботодавець.

Тому чи дотримуватися старих правил і не працювати в понеділок, або, якщо є потреба, вивести людей у ​​понеділок після Великодня на роботу – кожен керівник підприємства чи фізособа-роботодавець вирішують у 2023 році самостійно.

Порядок розрахунку норми тривалості робочого часу на підприємстві у 2023 році можна переглянути тут >>>

Щодо роботи банків, то наразі інформації від НБУ ще немає. Проте велика ймовірність, що всі банки та банківська система 17 квітня працюватимуть  у звичайному режимі.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»