• Посилання скопійовано

Як оплачується робота у вихідний день під час воєнного стану?

На сьогодні робота у вихідні дні компенсується так, як і до війни: працівникові надають інший день відпочинку або оплачують фактично відпрацьовані години у грошовій формі у подвійному розмірі

Як оплачується робота у вихідний день під час воєнного стану?

Як оплачується робота у вихідний день під час воєнного стану?

Північно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці розповідає, що відповідно до ст. 72 КЗпП робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.

Зауважимо, що у період з 24.03.2022 до 19.07.2022 норма цієї статті не застосовувалася згідно з ч. 6 ст. 6 Закону України №2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» в редакції від 15.03.2022.

Проте Законом №2352-IX до норм Закону №2136-IX було внесено зміни, відповідно до яких ст. 72 КЗпП виключено з переліку норм, які не застосовуються у період дії воєнного стану. Ці зміни набули чинності 19 липня 2022 року. Отже, на сьогодні робота у вихідні дні компенсується так, як і до війни: працівникові надають інший день відпочинку або оплачують фактично відпрацьовані години у грошовій формі у подвійному розмірі згідно з правилами, встановленими ст. 107 КЗпП.

Джерело: Державна служба з питань праці

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»