• Посилання скопійовано

У роботодавців при бронюванні зʼявиться новий обовʼязок – інформувати ПФУ про рух працівників

За постановою №650 ПФУ має реалізувати послугу щодо подання підприємствами, які бронюють працівників, даних про прийняття, переміщення (переведення), звільнення, поновлення на роботі та припинення/відновлення дії трудового договору

У роботодавців при бронюванні зʼявиться новий обовʼязок –  інформувати ПФУ про рух працівників

Ми вже писали, що 7 червня Кабінет Міністрів оновив підходи до бронювання працівників. Йдеться про Постанову №650. Її опубліковано в "Урядовому курʼєрі" від 08.06.2024. Докладний аналіз змін до Порядку бронювання ми навели в окремому аналітичному матеріалі

Але в поточній новині зупинимося на завданнях ПФУ та Міноборони, які надані Урядом за Постановою №650. А саме:

Пенсійному фонду України та Міністерству оборони протягом місяця з дня набрання чинності постановою №650 (тобто до 8 липня) забезпечити електронну інформаційну взаємодію між реєстром застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов’язаних та резервістів щодо працівників підприємств, установ та організацій, зазначених у підпункті 3 пункту 3 постанови №650, віком від 17 до 60 років, їх посад у режимі реального часу для оформлення бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час воєнного стану в електронній формі та застосування відомостей зазначених реєстрів відповідно до затвердженого цією постановою Порядку.

Пенсійному фонду України необхідно забезпечити протягом місяця з дня набрання чинності постановою технічну можливість подання органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період, підприємствами, установами та організаціями, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, Пенсійному фонду України через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України в електронній формі відомостей, зазначених у пункті 5 цієї постанови.

 

Хто та які відомості має подавати до ПФУ?

За п. 3 Постанови №650 не пізніше ніж протягом наступного дня після прийняття працівника на роботу, переміщення його з одного структурного підрозділу до іншого або переведення на іншу постійну посаду або роботу, звільнення, поновлення на роботі, тимчасового припинення/відновлення дії трудового договору подають ПФУ відповідні відомості через портал е-послуг в е-формі.

Звісно, поки що невідомо, як буде реалізовано цю послугу. Як тільки зʼявиться відповідний проєкт ПФУ, ми одразу про це повідомимо.

Але ті підприємства, хто бронює працівників, отримують новий обовʼязок.

Перелік роботодавців, які подаватимуть такі відомості, також встановлено Постановою №650. До них належать:

  • органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування;
  • підприємства, установи та організації, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період;
  • підприємства, установи та організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»