Про це він сказав під час розгляду звіту про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2016 році на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики.
«Я переконаний, що кризу 2008-2009 років, кризу 2013-2014 років економіка України пережила б набагато краще, якби економіка мала постійний елемент накопичення і той інвестиційний ресурс, який би ми всі вкладали в українську економіку. Це очевидно для всіх. Питання зараз лише в термінах запровадження накопичувальної системи», - сказав він, нагадавши, що урядовий законопроект №4608 щодо запровадження накопичувальної системи вже внесений на розгляд Парламенту.
Павло Розенко також нагадав негативний досвід так званої пенсійної реформи 2011 року, внаслідок якої дефіцит бюджету ПФУ збільшився на понад 100 млрд грн. «Безумовно, ми маємо негативний досвід проведення так званої пенсійної реформи Урядом імені Януковича-Азарова у 2011 році, коли все звелося до внесення якихось змін у солідарній системі. Пройшло 7 років і ми побачили, що ми повернулися в ту саму точку, до тієї ж дискусії, яку проводило суспільство 7 років тому», - зазначив він.
«Тому у рамках реформи лише солідарної частини пенсійної системи, щасливе пенсійне майбутнє українців ми не побудуємо. Лише додаткові механізми накопичувальної системи та недержавного пенсійного страхування, коли кожен українець зможе самостійно впливати на своє пенсійне майбутнє, можуть врятувати пенсійну систему», - наголосив Павло Розенко.