• Посилання скопійовано

Розрахунок пенсій за єдиною формулою: як це буде?

Пенсійна реформа дозволяє кожному вже зараз дізнатися розмір власного пенсійного забезпечення, - переконують у Мінсоцполітики

Розрахунок пенсій за єдиною формулою: як це буде?

Про це Міністр соціальної політики Андрій Рева повідомив 4 вересня в ефірі телеканалу ICTV.

Єдина формула, за якою визначатиметься розмір пенсійного забезпечення кожного громадянина України, складається усього з декількох показників. А отже, кожен може підставивши свої індивідуальні показники, розрахувати розмір майбутньої пенсії.

“Формула по якій розраховуватимуть пенсії не є складною, проте потрібно знати складові цієї формули – кількість років страхового стажу та показник, пов’язаний з індивідуальною заробітною платою, які достатньо просто підставити у формулу та отримати в результаті розмір своєї пенсії”, - пояснив Міністр.

І, якщо порахувати тривалість страхового стажу не є проблемою, то коефіцієнт заробітної плати вимагає окремої уваги. Адже розмір зарплати працівника та середньої зарплати по країні змінювалися з часом.

“Для людей, які працювали до, та після 2000 року, існують різні методики обчислення індивідуального коефіцієнту заробітку, адже навіть грошові одиниці були різні. Тому порівнюється заробітна плата по кожному місяцю з середньою заробітною платою в ті місяці по країні. Таким чином, виводиться коефіцієнт, який є унікальним для кожного громадянина, - заявив Андрій Рева – вирахувати самому цей коефіцієнт складно, проте можна звернутися до органів Пенсійного фонду, у розпорядженні яких є відповідні дані для кожного українця, та дізнатися як саме збільшиться розмір пенсії після проведення реформи.

 

За даними Мінсоцполітики, формула розрахунку пенсійного забезпечення після проведення пенсійної реформи буде такою:

Розмір пенсії = Сз × Ікз × Кс

Сз – розмір середньої заробітної плати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії.

У разі реалізації заходів з осучаснення пенсій, наявним пенсіонерам, кому пенсія вже призначена –використовуватиметься показник середньої заробітної плати, який використовується для призначення пенсії в 2017 році – показник за 3 роки – 2014, 2015 та 2016 роки;

Ікз – індивідуальний коефіцієнт заробітної плати (співвідношення розміру отримуваної зарплати по відношенню до середньої зарплати, з якої сплачувалися внески – цю інформацію кожен може отримати у будь якому відділенні Пенсійного фонду);

Кс – коефіцієнт страхового стажу, який визначається як множник тривалості років стажу роботи особи на величину оцінки одного року страхового стажу. Сьогодні величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1,35, а з 1 січня 2018 року становитиме 1, при цьому, в результаті зміни коефіцієнту жодних змін розміру пенсій в сторону зменшення не відбудеться.

 

Крім того, Міністр соціальної політики заявив, що не розглядає можливість провалу законопроекту про пенсійну реформу.

“Досвід роботи Верховної Ради цього скликання вказує на вміння депутатів консолідуватися для прийняття доленосних для країни рішень, які покращують життя людей. Тому я вірю в успіх пенсійної реформи та не розглядаю варіант її провалу”, - заявив Міністр.

За його словами, до проекту закону надійшло понад 2 тисячі правок від народних депутатів, по кожній з яких буде прийнято відповідне рішення профільного комітету.

Після розгляду на комітеті проект закону буде винесено на розгляд народних депутатів у другому читанні, орієнтовно з 18 до 22 вересня.

Серед іншого, пенсійна реформа передбачає проведення процесу осучаснення пенсій починаючи вже з 1 жовтня поточного року.

На підставі: Міністерство соціальної політики

Рубрика: Праця та соціальний захист/Пенсії

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Пенсії»