Головна Усі новини Праця та соціальний захист Пенсії

Надбавка за більш пізній вихід на пенсію: Уряд ухвалив законопроект

Уряд схвалив законопроект щодо підвищення на 537 грн надбавки за більш пізній вихід на пенсію окремим категоріям пенсіонерів

Уряд на черговому засіданні 26 лютого 2020 року схвалив ініційований Міністерством соціальної політики законопроект щодо підвищення надбавки за більш пізній вихід на пенсію окремим категоріям пенсіонерів. Про це повідомила Міністр соціальної політики Юлія Соколовська.

За словами Юлії Соколовської, середній розмір збільшення надбавки дорівнює близько 537 грн.

Як пояснила очільниця міністерства, сьогодні пенсійним законодавством встановлені різні розміри підвищення пенсії за більш пізній вихід на пенсію: вони залежать від дати призначення пенсії - до 1 січня 2004 року, тобто до початку дії Закону "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", та після цієї дати.

Законопроект може набрати чинності 1 липня 2021 року.

 

Довідково

За діючим до 2004 року Законом "Про пенсійне забезпечення” розмір надбавки - 10% від основного розміру пенсії за кожний повний рік роботи після досягнення пенсійного віку.

Відповідно до Закону "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" розмір пенсії підвищується:

  • на 0,5% – за кожний повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, в разі відстрочення виходу на пенсію на строк до 60 місяців;
  • на 0,75% – за кожний повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, в разі відстрочення виходу на пенсію на строк понад 60 місяців.
Джерело
Міністерство соціальної політики
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Пенсії
Теги:
Пенсія , Законопроекти

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі