Головна Усі новини Праця та соціальний захист Пенсії

Автоматичне призначення пенсій та електронні трудові книжки: Уряд погодив законопроект

Кабмін пропонує зміни, які дозволять запускати повноцінну роботу електронних трудових книжок. За словами Шмигаля, така новація призведе до автоматичного призначення пенсій

Кабмін пропонує зміни, які дозволять запускати повноцінну роботу електронних трудових книжок. Цей законопроект уряд передасть в Раду.

Про це заявили прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну. Повідомляє РБК-Україна.

За його словами, буде спрощено доступ до інформації про трудовий стаж, а це означає, що пенсії будуть нараховуватися автоматично.

"Це фактично певний прорив і реформа", - заявив він.

Проект закону про автоматичне призначення пенсії за віком та запровадження обліку трудової діяльності працівника в електронній формі дасть змогу призначати пенсію через особистий електронний кабінет на вебпорталі е-послуг Пенсійного фонду.

Це можна буде зробити без заяви особи, а також спростить доступ до отримання інформації про набутий стаж для призначення виплат.

"Документ буде доопрацьований протягом дня. Сподіваємося на підтримку ініціативи у Верховній раді", - повідомив Шмигаль.

Нагадаємо, в Україні хочуть проводити індексацію пенсій щорічно 1 березня.

Ще раніше Шмигаль заявив, що накопичувальна пенсія в Україні може з'явитися з 1 січня 2021 року.

 

Позиція Мінсоцполітики щодо ухваленого законопроекту

«Фактично ми йдемо шляхом відмови від паперових трудових книжок. Ми визначаємо законодавчі підстави для автоматичного призначення пенсій за віком, через особистий електронний кабінет особи на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України», – поінформувала Міністр соціальної політики Марина Лазебна, під час виступу на засіданні Уряду.

Даним законопроектом пропонується запровадити можливість автоматичного призначення пенсії, без особистого звернення особи, а саме передбачається механізм який надасть можливість людині самостійно обирати автоматичне призначення або відстрочення виходу на пенсію, яке матиме свої переваги у збільшеному розмірі пенсії та визначати в автоматизованому режимі найбільш вигідний варіант для призначення пенсії, включаючи дату такого призначення. В свою чергу Пенсійний фонд автоматично інформуватиме особу про настання права на призначення пенсії та орієнтовний її розмір.

Зокрема Міністр зазначила, що оригінал паперової трудової буде передаватися на зберігання працівнику як офіційний документ, у разі якщо працівник виявить бажання продовжити її ведення, то роботодавець на його вимогу буде зобов’язанй паралельно із електронним обліком трудової діяльності внести до паперової трудової книжки записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення. 

 

Довідково:

Реформа обліку трудової діяльності працівника полягає у поступовій відмові від паперових трудових книжок, що в перспективі дасть можливість підприємцям зекономити кошти на їх адміністрування та зробить більш легким процес прийому та звільнення працівників та запровадити сервісну послугу автоматичного призначення пенсій за віком за умови наявності повної історії про трудову діяльність особи.

***

Читайте також:

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
РБК-Україна
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Пенсії
Теги:
Електронний документ , Пенсія , Законопроекти , Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 4

Новини по темі

Консультації по темі