
Голова Податкового комітету Верховної Ради України Данило Гетманцев у своєму Телеграм каналі повідомив, що отримує непоодинокі звернення ФОПів щодо безпідставних донарахувань ЄСВ в «Дії».
Він навів ситуацію, коли підприємиця, особа з інвалідністю III групи, яка відповідно до законодавства не є платником ЄСВ, подала декларацію через застосунок «Дія», але через некоректну роботу сервісу було нараховано ЄСВ, внаслідок чого сформувалася заборгованість, якої фактично не мало бути.
Людина намагалася виправити ситуацію, подавала знову уточнюючі декларації через «Дію», отримувала квитанції про їх прийняття та була переконана, що питання вирішено.
Проте згодом зіткнулася з відкриттям виконавчого провадження, блокуванням рахунків, списанням коштів і нарахуванням штрафу.
Нардеп зауважив: «При цьому, коли державний цифровий сервіс припускається помилки або не дає людині можливості вчасно зрозуміти, що саме вона зробила неправильно, усі ризики чомусь покладаються саме на користувача».
Гетманцев звернувся до Мінцифри з вимогою негайно забезпечити належну роботу «Дії» та припинити практику, коли за помилки застосунку розплачуються громадяни.
