• Посилання скопійовано

«Комісійні» ЗЕД-контракти частіше перевірятимуться позапланово

Лист ДПСУ від 03.02.2012 р. №3395/7/15-4217

Вочевидь, ЗЕД-контракти, укладені на умовах комісії, підпадають під більш пильний контроль з боку податкових органів – а це означає, що позапланових перевірок у резидентів-комісіонерів та резидентів-комітентів побільшає.

Про це свідчить особлива увага ДПСУ щодо якості камеральних перевірок з питань правомірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ.

Так, наслідки співставлення звітних даних окремих платників та інформації АРМ "Митниця" свідчать про можливі порушення податкового законодавства, зокрема при здійсненні експортних операцій із залученням послуг комісіонера, з метою отримання додаткових преференцій, наприклад:

• отримання права на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ,

• використання додаткових засобів оптимізації оподаткування комісіонером (в тому числі, шляхом збільшення валових витрат за рахунок страхування майна комітента на підставі ст. 1021 ЦКУ, пп. 140.1.6 ст. 140 ПКУ) та комітентом (в тому числі, при визначенні терміну отримання звіту комісіонера, який одночасно визначає термін передачі всього одержаного за договором комісії (ст. 1022 ЦКУ).

Головний податковий орган нагадує про неухильне дотримання вимог чинного законодавства, зокрема, приписів п.200.11 ПКУ та Постанови КМУ від 27.12.2010 р. N 1238 в частині підстав та порядку проведення позапланових виїзних документальних перевірок.

Так, однією з підстав є наявність документально підтвердженої інформації про порушення платником норм податкового законодавства відповідно до пункту 78.1 ПКУ, зокрема, якщо за наслідками отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДПС.

Для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності органів ДПС використовується інформація, що надійшла, в тому числі, від органів виконавчої влади про експортні та імпортні операції платників податків.

Тобто отримання податкової інформації щодо експортних операцій платників податків, яка свідчить про можливі порушення податкового законодавства, потребує додаткового дослідження в ході документальної позапланової виїзної перевірки.

 

Автор: Канарьова Наталія

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024140
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 363
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 6096
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024162
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459