• Посилання скопійовано

НКЦПФР створила Консультаційну раду з питань бухгалтерського обліку та аудиту

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) створила Консультаційну раду з питань бухгалтерського обліку та аудиту на ринку цінних паперів. Таке рішення було прийнято на черговому засіданні Комісії, що відбулося 28 лютого 2012 року.

Створення цього органу передбачає підвищення рівня підготовки нормативно-правових актів Комісії щодо регулювання бухгалтерського обліку, аудиту, внутрішнього контролю в системі корпоративних відносин, а також забезпечення більш ефективного впровадження міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ) на фондовому ринку.

«Продовження роботи Консультаційної ради при регуляторі є дуже важливим для запровадження міжнародних стандартів фінансової звітності в Україні. Комісія розуміє усю необхідність цього питання і максимально сприяє акціонерним товариствам у переході до МСФЗ. Впевнений, що цей орган допоможе реалізувати не лише це завдання, але й покращить рівень регуляторної діяльності напряму загалом, адже до завдань новоутвореної ради входить також координація діяльності фахівців з бухгалтерського обліку, аудиту, внутрішнього контролю галузі», — зазначив Олег Мозговий, член НКЦПФР та голова Консультаційної ради.

Загалом планується, що орган візьме на себе основні обов’язки щодо регулювання звітності відповідно до МСФЗ, а також сприятиме формуванню належного рівня нормативних документів щодо діяльності Комісії у цьому напрямі та здійснюватиме моніторинг з питань бухгалтерського обліку, аудиту та подання звітності учасниками ринку. Планується, що до складу Ради увійдуть провідні спеціалісти у сфері бухгалтерського обліку та аудиту, науковці, представники ключових аудиторських компаній.

Нагадаємо, що наразі Комісія проводить низку регіональних семінарів на тему впровадження та переходу до міжнародних стандартів у найбільших містах України, куди запрошуються керівники та фахівці вітчизняних акціонерних товариств.

 

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024140
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 351
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 5966
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024162
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459