• Посилання скопійовано

КМУ одобрил законопроект, запрещающий

Кабинет Министров 29 февраля на заседании одобрил проект закона о внесении изменений в некоторые законы Украины относительно усовершенствования правового регулирования административных отношений между органами государственного надзора в сфере гражданской защиты, пожарной и техногенной безопасности и субъектами хозяйствования. Об этом сообщает пресс-служба МЧС.

Документ с таким длинным названием отменяет получение разрешений органов государственного пожарного надзора субъектам хозяйствования на начало деятельности. Законопроект устанавливает декларативный принцип начала работы вновь созданных предприятий и использования субъектами хозяйствования недвижимости.

В проекте предусмотрено, что проведение плановых и внеплановых проверок органами государственного пожарного надзора возможно лишь в отношении бюджетных учреждений и субъектов хозяйствования с высокой степенью риска.

Также документом предлагается установить исключительно судебный порядок приостановления работы предприятий и только при наличии нарушений, создающих угрозу жизни или здоровью людей.

Проект лишает инспектора органа государственного пожарного надзора права приостанавливать работу предприятий.

Документ предусматривает внесение изменений в Кодекс административного судопроизводства, Кодекс об административных правонарушениях, законы "О правовых основах гражданской защиты", "О пожарной безопасности", "О перечне документов разрешительного характера в сфере хозяйственной деятельности" и другие.

Законопроект был поддержан Советом предпринимателей при Кабинете Министров и Европейской Бизнес Ассоциацией. Ожидается, что в ближайшее время он будет передан на рассмотрение Верховной Рады.

 

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024166
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 523
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9626
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024166
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460