• Посилання скопійовано

У разі припинення СПДФО планових податкових перевірок не може бути

Житомирський апеляційний адміністративний суд, постанова від 25.01.2012 р., справа №2а/1770/3589/2011

Ситуація, знайома багатьом підприємцям: підприємець вирішив припинити свою підприємницьку діяльність, підготував усі документи та подав їх до державного реєстратора, податкових органів — і раптом виявляється, що його включено до плану-графіку податкових перевірок.

Що робить у цій ситуації податковий орган за місцем обліку такого підприємця? Проводить планову перевірку.

СПДФО звертається до суду, який таки стає на бік підприємця з огляду на таке.

Суд першої інстанції дійшов висновку, що позовні вимоги є безпідставними, оскільки норми Податкового кодексу України, якими врегульовано порядок проведення планових документальних перевірок, не містять жодних застережень щодо відсутності права податкових органів проводити передбачену планом-графіком планову документальну перевірку платника податків у разі прийняття рішення останнім про припинення підприємницької діяльності.

Колегія суддів апеляційної інстанції вважає, що такий висновок є помилковим.

Згідно з поданими суду документами підприємець, справді, вчинив усі необхідні дії для закриття діяльності, про що було повідомлено ДПІ. Порядок зняття з обліку в органах ДПС визначено ст. 67 ПК України та розділом ХІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом ДПАУ від 22.12.2010 р. №979 (далі — Порядок №979).

У разі подання заяви про зняття з обліку платника податків орган ДПС приймає рішення про проведення документальної позапланової перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі. Перевірка призначається протягом місяця після одержання заяви.

Заяву за ф. №8-ОПП підприємець подав 06.01.2011 р., здав всі оригінали документів своєї підприємницької діяльності, тож ДПІ мала підстави для проведення документальної позапланової перевірки підприємця у період до 06.02.2011 р. А включення її до плану-графіка проведення комплексних документальних перевірок та видання наказу на її проведення є безпідставним та незаконним.

Автор: Канарьова Наталія

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024140
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 348
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 5936
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024162
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459