• Посилання скопійовано

Якщо податкова консультація містить лише перелік статей ПКУ, слід вимагати надання нової

Постанова Київського окружного адміністративного суду від 07.02.2012 р., Справа №2а-4509/11/1070

Право надати та отримати податкову консультацію в розумінні приписів ПКУ ще не означає, що платник податків, який звертається до податкового органу за індивідуальним роз’ясненням, отримає саме таке роз’яснення та зможе ним скористатися.

Чимало платників податків отримують замість саме роз’яснення положень ПКУ лише перелік окремих положень Податкового кодексу, які регулюють ті питання, за роз’ясненням яких й звертаються до податкового органу.

Що робити з такою відповіддю? Звертатися в суд за скасуванням такої консультації та зобов’язанням податкового органу надати нову.

Так, підприємство звернулося до податкового органу з проханням надати податкову консультацію з питань справляння екологічного податку. При цьому податковому органу були поставлені конкретні запитання, у відповідь на які отримано лише перелік норм та статей ПКУ.

У результаті судового спору суд визнав, що консультація полягає у наданні податковим органом практичної допомоги платнику податків у вигляді певних порад, рекомендацій, надання інформації, розкриття змісту закону, пояснення термінів тощо стосовно використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування податків чи зборів.При цьому консультація не може виходити за межі закону.

Відповідно перелічування податковим органом у відповіді норм і статей Податкового кодексу України не може вважатися податковою консультацією, а саму відповідь слід вважати необґрунтованою. Суд також зобов’язав податковий орган надати консультацію на звернення платника податків у порядку, визначеному чинним законодавством.

Автор: Канарьова Наталія

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024140
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 346
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 5936
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024162
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459