• Посилання скопійовано

За вказівкою Генерального прокурора, рішення про зупинення роботи підприємств прийматимуться в судовому порядку

Генеральною прокуратурою вивчено питання законності діяльності органів державного контролю при проведенні перевірок на підприємствах.

Вивчення засвідчило наявність фактів втручання у підприємницьку діяльність з боку контролюючих та правоохоронних органів, проведення невиправдано значної кількості перевірок та необґрунтованого зупинення їх роботи.

З метою усунення таких фактів прокурорам областей за підписом Генерального прокурора України скеровано вказівки, які є обов’язковими до виконання.

За словами Генерального прокурора, вказівки доведені до відома прокурорів усіх рівнів на місцях.

«Кожного прокурора зобов’язано не допускати неправомірні дії з боку контролюючих органів по відношенню до підприємців. Утисків, шантажу, затягування перевірок не повинно бути. Діяльність правоохоронців в межах закону має сприяти процесам розвитку малого та середнього бізнесу в країні, а не перешкоджати цьому», — наголосив Віктор Пшонка.

Згідно з вказівками Генерального прокурора України, керівників органів прокуратури усіх рівнів зобов’язано усі звернення про порушення законів господарюючими суб’єктами надсилати для розгляду за належністю (до контролюючих органів), і приймати їх до провадження лише за умови попереднього вивчення відповідними органами державного контролю.

Визначено чіткі підстави та порядок проведення перевірок діяльності суб’єктів підприємництва.

Відтепер такі перевірки розпочинатимуться лише після винесення мотивованої постанови, про яку обов’язково має бути поінформований керівник суб’єкта господарювання. Раніше такі перевірки розпочинали без будь-яких постанов.

Під час перевірок оригінали документів будуть, як правило, вивчатися на місці без їх вилучення (за потреби виготовлятися копії).

Прокурорів зобов’язано не допускати зупинення діяльності підприємств засобами прокурорського реагування. У разі наявності достатніх підстав для цього — прокурори повинні звертатися з відповідними позовами до суду.

Крім того, при здійсненні нагляду за додержанням законів органами державного контролю, прокурорів зобов’язано особливу увагу звертати на законність проведення перевірок суб’єктів господарювання, прийнятих рішень про зупинення їх господарської діяльності, анулювання ліцензій, інших заходів, якими неправомірно обмежуються законі права та інтереси таких суб’єктів.

Приписи про усунення порушень закону у роботі підприємств виноситимуться лише за підписом керівників органів прокуратури обласного і міського рівнів.

 

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024166
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 523
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9626
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024166
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460