• Посилання скопійовано

ФСС НВВ и далі перевірятиме з урахуванням приписів Закону про держнагляд

Лист Мінсоцполітики від 27.01.2012 р. №339/0/10-12/18

Нагадаємо, що боротьба з дією Закону про держнагляд та поширенням на органи соцстраху закінчилася із внесенням змін до самого закону.

Принципи, за якими здійснюється державний нагляд (контроль), з 28.10.2010 р. доповнено ще одним: наявність одного органу державного нагляду (контролю) у складі центрального органу виконавчої влади (ст. 3 Закону про держнагляд).

Відповідно, на думку Мінпраці, оскільки фонди соцстраху є некомерційними самокеруючими організаціями, то з урахуванням внесених змін вони не належать до органів, уповноважених здійснювати державний нагляд (контроль) за Законом про держнагляд.

Незважаючи на це, з прийняттям Закону про ЄСВ проведення перевірок Пенсійним фондом України та його територіальними органами здійснюється з урахуванням приписів Закону і Порядку проведення планових і позапланових перевірок платників ЄСВ (далі — Порядок), затвердженого постановою КМУ від 09.03.2011 р. №233.

Зазначений Порядок №233 враховує вимоги Закону про держнагляд, а отже, ці вимоги враховуються під час проведення перевірок органами Пенсійного фонду України.

Мінсоцполітики також звертає увагу, що з метою реалізації норм Закону про ЄСВ і законів у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування затверджено критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від здійснення госпдіяльності та визначається періодичність проведення планових заходів, пов’язаних з держнаглядом у сфері соцстрахування від нещасного випадку на виробництві і професійного захворювання, що спричинили втрату працездатності.

Нагадаємо, що відповідно до Закону про ЄСВ і Закону про соцстрахування від нещасного випадку на виробництві та профзахворювання за ФСС НВВ збережено функції визначення класу професійного ризику виробництва за видами економічної діяльності, контролю за достовірністю поданих страхувальниками відомостей про види економічної діяльності для віднесення їх до відповідного класу професійного ризику виробництва, а також за дотриманням страхувальниками законодавства про охорону праці.

Таким чином, перевірки ФСС НВВ, пов’язані із соцстрахуванням від нещасного випадку на виробництві з періодичністю згідно з критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від здійснення госпдіяльності у сфері соцстрахування від нещасних випадків, проводяться також з огляду на вимоги Закону №877.

 

Автор: Канарьова Наталія

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024141
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 373
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 6206
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024162
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459