• Посилання скопійовано

Держфінінспекція отримала право проводити перевірки держзакупівель

Держфінінспекція отримала повне право проводити перевірки державних закупівель на підконтрольних установах, а також вимагати усунення виявлених порушень

Держфінінспекція отримала право проводити перевірки держзакупівель

Із набранням чинності  17 вересня 2013 року нового Порядку проведення перевірок держзакупівель органом державного фінансового контролю (Порядок) Державна фінансова інспекція України отримала право проводити перевірки державних закупівель на підконтрольних установах та вимагати усунення виявлених порушень.

Оскільки до набрання чинності Порядку Держфінінспекція не могла проводити перевірки держзакупівель як окремі контрольні заходи, то здійснювала це під час інспектування та державного фінансового аудиту. А також Держфінінспекція здійснювала контроль за дотриманням законодавства щодо держзакупівель шляхом запиту відповідних документів у підконтрольних установ. При цьому за результатами таких заходів Держфінінспекція рекомендувала підконтрольним установам усунути встановлені порушення, зокрема шляхом відміни торгів або розірвання укладеного договору про закупівлю.

Тепер же – із набранням чинності нового Порядку – Держфінінспекція отримала повне право не лише проводити перевірки державних закупівель на підконтрольних установах, а й вимагати усунення виявлених порушень.

Пункти 3 та 4 Порядку визначають шляхи реалізації повноважень Держфінінспекції під час здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо закупівель. Зокрема, такий контроль може здійснюватися під час інспектування та державного фінансового аудиту як окреме питання програми відповідного контрольного заходу.

Крім того, контроль у сфері державних закупівель органи фінансового контролю можуть здійснюватися у вигляді окремого контрольного заходу – перевірки державних закупівель за наявності відповідних підстав за письмовим рішенням керівника органу Держфінінспекції або його заступника.

Зокрема, підставою для проведення перевірки є відомості, що надійшли до Держфінінспекції, про порушення підконтрольною установою законодавства з питань держзакупівель.

На проведення перевірки держзакупівель новим Порядком відведено 45 робочих днів. Однак перевірку може бути зупинено, якщо потрібно провести значну кількість зустрічних звірок, без завершення яких неможливо забезпечити належного рівня перевірки, або у разі обґрунтованого звернення підконтрольної установи. При цьому загальна тривалість перевірки не може перевищувати 60 робочих днів з дня її початку. Слід зауважити, що строк, на який зупинено перевірку, не включається до строку проведення перевірки, який становить 45 робочих днів.

Серед інших особливостей проведення перевірок держзакупівель слід відзначити те, що повідомлення про перевірку державних закупівель підконтрольній установі не надсилається.

Довідково. 01 серпня 2013 року Кабінет Міністрів України видав постанову «Про затвердження Порядку проведення перевірок державних закупівель Державною фінансовою інспекцією та її територіальними органами і внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» № 631, яка набрала чинності 17.09.2013. Зазначеною постановою, зокрема, затверджено новий Порядок проведення перевірок державних закупівель Державною фінансовою інспекцією та її територіальними органами, який замінив попередній Порядок проведення перевірок державних закупівель органами державної контрольно-ревізійної служби, затверджений наказом ГоловКРУ від 26.06.2007 № 136.

Джерело: Державна аудиторська служба України

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»