Головна Усі новини Право і відповідальність Контролюючі органи і перевірки

Чи має право Пенсійний фонд брати участь у планових податкових перевірках з питань ЄСВ?

Пенсійний фонд має право брати участь у планових перевірках, які проводяться органами доходів і зборів, для перевірки достовірності відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру

ДФСУ у підкатегорії 301.10 ресурсу «ЗІР» зазначила, що  відповідно до частини першої ст. 13-1 Закону №2464-VI Пенсійний фонд та його територіальні органи мають право, зокрема:

по-перше, брати участь у планових перевірках, які проводяться органами доходів і зборів, для перевірки достовірності відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру, та у випадках, передбачених законом, проводити позапланові перевірки бухгалтерських книг, звітів, кошторисів та інших документів страхувальників щодо достовірності відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб або для призначення пенсій, отримувати необхідні пояснення, довідки і відомості з питань, що виникають під час таких перевірок;

по-друге, у разі виявлення за результатами перевірки поданих страхувальником недостовірних відомостей про застрахованих осіб видавати приписи щодо усунення цих порушень, у разі їх невиконання у місячний строк – вносити відповідні зміни до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру;

по-третє, притягувати до адміністративної відповідальності осіб, винних у порушеннях, пов’язаних з поданням недостовірних відомостей, що використовуються у реєстрі застрахованих осіб;

по-четверте, у разі виявлення за результатами аналізу даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру недостовірних відомостей про застрахованих осіб вимагати від платників ЄСВ інформацію про ці відомості та усунення порушень.

***

Читайте також:

Джерело
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Рубрика:
Право і відповідальність / Контролюючі органи і перевірки
Теги:
Пенсійний фонд , Перевірки , Податкова консультація , ДФСУ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?