• Посилання скопійовано

Топ-3 типових порушень фізосіб-підприємців: аналіз результатів перевірок від ДФС

Податківці розповіли про типові порушення, які виявляються під час перевірок підприємців та самозайнятих осіб

Топ-3 типових порушень фізосіб-підприємців: аналіз результатів перевірок від ДФС

Під час проведення перевірок фізосіб, які здійснюють підприємницьку діяльність, фахівцями ДФС виявляються значні факти порушень. З огляду на це, ДФС наводить приклади найчастіших порушень підприємцями податкового законодавства. 

 

1. Несвоєчасне перераховування до бюджету ПДФО

Під час однієї з планових перевірок комунального підприємства Вінниччини ревізорами управління податків і зборів з фізосіб ГУ ДФС у Вінницькій області встановлено несвоєчасне перерахування до бюджету податковим агентом ПДФО у сумі 1,5 млн гривень.

Так, з’ясувалося, що протягом 2015 – 2018 рр. підприємство виплачувало доходи фізособам, утримувало відповідні податки, однак до бюджету такі суми не скеровувало.

За наслідками перевірки донараховано 2,6 млн грн ПДФО разом із штрафною санкцією. Зазначена сума узгоджена та сплачена у повному обсязі. 

 

2. Декларування не в повному обсязі доходів від здійснення підприємницької діяльності

Одним із пріоритетних напрямів діяльності підрозділів податків і зборів з фізосіб ДФС є контроль за діяльністю самозайнятих осіб, які ймовірно задіяні в схемах ухилення від оподаткування.

Аналіз відомостей інформаційного фонду державного реєстру фізосіб про суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (за окремими ознаками доходу) свідчить про наявність численних випадків отримання платниками податків – фізичними особами доходів у особливо великих розмірах. При цьому такі доходи не декларуються у повному обсязі та з них не сплачуються до бюджету належні суми податкових платежів.

За підсумками проведених у 2016-2018 роках документальних планових перевірок самозайнятих осіб, по яких встановлено розбіжності між самостійно задекларованими та фактично отриманими від податкових агентів доходами від здійснення підприємницької діяльності, виявлено недоплату до бюджету податкових платежів у розмірі 283 млн гривень. 

 

3. Мінімізація доходів за рахунок безпідставних витрат

Під час проведення контрольно-перевірочних заходів у межах планових перевірок співробітниками підрозділів податків і зборів з фізичних осіб територіальних органів ДФС встановлюються факти безпідставного зменшення фізичними особами - підприємцями розміру оподатковуваного доходу за рахунок витрат, які не пов’язані з отриманням доходу.

Так, наприклад, фізособою - підприємцем «О» (Дніпропетровська обл.) до складу витрат, які зменшують базу оподатковуваного доходу за 2016 рік,  було включено оплату логістичних послуг за продукцію, яка не була власністю такого підприємця. На підставі пред’явлених у ході перевірок документів (договори, акти виконаних робіт, розрахункові документи) з’ясовано, що на момент надання підприємством логістичних послуг фізособі - підприємцю «О» фактично товар, відносно якого надавалися такі послуги, вже перебував у власності того ж підприємства, тобто виконавця логістичних послуг, яке водночас є покупцем такої  продукції.

Донарахована сума з урахуванням штрафу (426,5 тис. грн) сплачена підприємцем в повному обсязі.

Джерело: ДФСУ

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»