• Посилання скопійовано

Визначено нові критерії оцінювання ризику від провадження діяльності з медичної практики

Уряд затвердив критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з медичної практики та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) МОЗ

Визначено нові критерії оцінювання ризику від провадження діяльності з медичної практики

Кабмін постановою від 18.12.2018 р. №1163 затвердив нові Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з медичної практики і визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Міністерством охорони здоров’я. Ними є:

  1. строк провадження господарської діяльності з медичної практики;
  2. вид медичної допомоги, яку провадить суб’єкт господарювання;
  3. дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства під час провадження господарської діяльності з медичної практики;
  4. результати клініко-експертної оцінки якості надання суб’єктом господарювання медичної допомоги, що проведена протягом останніх двох—п’яти років, які передують плановому періоду;
  5. кількість спеціальностей, за якими провадиться медична практика;
  6. кількість позапланових заходів державного нагляду (контролю), проведених щодо суб’єкта господарювання протягом останніх двох—п’яти років, що передують плановому періоду, з підстав, передбачених абзацами третім, п’ятим, сьомим, дев’ятим частини першої статті 6 Закону №877.

Ризики настання негативних наслідків від провадження господарської діяльності з медичної практики визначено за формою згідно з додатком 1.

Перелік критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з медичної практики, їх показники та кількість балів за кожним показником, періодичність здійснення заходів державного нагляду (контролю) визначено за формою згідно з додатком 2.

Віднесення суб’єкта господарювання до одного з трьох ступенів ризику здійснюватиметься з урахуванням суми балів, нарахованих за всіма критеріями від провадження господарської діяльності з медичної практики:

  • від 41 до 100 балів — до високого ступеня ризику;
  • від 21 до 40 балів — до середнього ступеня ризику;
  • від 0 до 20 балів — до незначного ступеня ризику.

Відповідно планові перевірки будуть здійснюватися стосовно діяльності суб’єктів господарювання, що віднесені до:

  • високого ступеня ризику — не частіше одного разу на два роки;
  • середнього ступеня ризику — не частіше одного разу на три роки;
  • незначного ступеня ризику — не частіше одного разу на п’ять років.

Якщо за результатами не менш як двох останніх планових перевірок не виявлено фактів порушення вимог законодавства від провадження господарської діяльності з медичної практики, наступний плановий захід державного нагляду (контролю) щодо такого суб’єкта господарювання здійснюється не раніше ніж через установлений для відповідного ступеня ризику період, збільшений у 1,5 раза. Зазначене положення не застосовується до суб’єктів господарювання, віднесених до високого ступеня ризику.

Постанова набрала чинності 4 січня 2019 року.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»