ДФС у Тернопільській області розповідає, що п. 52.4 ПКУ передбачено, що індивідуальні податкові консультації, зокрема, в усній формі надаються контролюючими органами та державними податковими інспекціями.
Примірне положення центру обслуговування платників (далі – Положення) та Примірний регламент центру обслуговування платників (далі – Регламент) затверджені наказом ДФСУ від 16.11.2018 р. №739 «Про затвердження документів, які регламентують діяльність ЦОП».
Згідно з абз. 2 розд. 1 Положення центр обслуговування платників (далі – ЦОП) створюється при головних управліннях ДФС в областях та м. Києві (далі – ГУ ДФС) та державних податкових інспекціях, з метою забезпечення, зокрема, зручних та доступних умов для отримання послуг і сервісів фізичними та юридичними особами.
Абзацом 4 розд. 1 Положення визначено, що ЦОП – це постійно діючий робочий орган ГУ ДФС, в якому надаються послуги посадовими особами ГУ ДФС та посадовими особами Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, відповідальними згідно з функціональними обов’язками за надання адміністративних послуг, консультацій, прийняття звітності, вхідної кореспонденції та надання послуг електронного цифрового підпису.
Відповідно до п. 6 гл. 2.4. розд. 2 Положення передбачено, що у ЦОП здійснюється надання консультації з питань:
- електронних сервісів;
- податкового законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та іншого законодавства, контроль за дотримання якого покладено на органи ДФС.
Зокрема, підрозділи обслуговування платників територіальних органів ДФС відповідають за дотримання Регламенту у частині приймання звітності, надання адміністративних послуг та консультацій у межах компетенції.
Абзацом 1 розд. 10 Регламенту визначено, що відповідно до положень ст. 52 ПКУ за зверненням платників у ЦОП надаються індивідуальні податкові консультації в усній формі з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Отже, платник податків може отримати індивідуальну податкову консультацію в усній формі з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДФС, звернувшись до ЦОП за своєю податковою адресою.