• Посилання скопійовано

Якими є найпоширеніші помилки в оподаткуванні акцизом: результати перевірок ДПС

Найбільш типовим порушенням є роздрібна торгівля алкоголем за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних та роздрібних

Якими є найпоширеніші помилки в оподаткуванні акцизом: результати перевірок ДПС

ДПС у Чернівецькій області інформують, що на початок вересня 2019 року в регіоні, здійснювали роздрібну торгівлю алкогольними напоями та/або тютюновими виробами 2650 господарських одиниць, це 2145 суб‘єктів господарювання. Кількість діючих ліцензій становила 4618. Кількість суб‘єктів, яким видано ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним становить 70, на право зберігання пального – 8.

Задля зменшення тіньового обігу підакцизних товарів, фахівцями податкової служби області проведено 154 фактичні перевірки суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію алкогольних напоїв, тютюнових виробів та інших підакцизних товарів та встановлено 242 порушення вимог чинного законодавства. В результаті застосовано фінансових і штрафних санкцій на загальну суму 3,2 млн. грн.

Окрім того, на підставі матеріалів правоохоронних органів за порушення вимог ст. 15-3 Закону України від 19.12.1995 р. №481/95-ВР в частині заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років застосовано штрафних санкцій на загальну суму 125,8 тис. грн. у 16 випадках.

Найбільш типовими порушеннями, були роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін – 88 випадків, або 36,4% встановлених порушень; роздрібна торгівля тютюновими виробами за цінами, вищими за встановлені максимальні роздрібні ціни – 31 випадок; зберігання, транспортування, реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка та/або з підробленими марками акцизного податку – 12 випадків; роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій – 16 випадків; порушення вимог ст. 15-3 Закону України від 19.12.1995 р. №481/95-ВР в частині заборони продажу алкогольних напоїв на розлив суб’єктом господарювання без статусу суб’єкта громадського харчування та реалізації цигарок поштучно – 15 випадків; роздрібна торгівля пальним без наявності відповідних ліцензій – 4 випадки.

Крім того, до суб‘єктів господарювання, які здійснюють діяльність в сфері реалізації пального застосовано 1,1 млн. грн. штрафних санкцій за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в ЄРАН, несплати узгодженої суми грошового зобов‘язання та неподання/несвоєчасне подання декларацій акцизного податку.

Джерело: ДПС у Чернівецькій області

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024141
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 373
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 6196
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024162
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459