• Посилання скопійовано

5000% – розмір заниженого доходу за результатами перевірки ДПС

ДПС викрито схему, яка дозволяла занижувати реальний виторг на 5000%

5000% – розмір заниженого доходу за результатами перевірки ДПС

ДПСУ повідомляє, що під час проведення доперевірочного аналізу закладів торгівлі Київської області їх співробітники встановили, що в мережі магазинів з продажу пива по факту розрахунку за придбане пиво видають покупцям розрахункові чеки, які лише імітують справжні розрахункові документи – фіскальні чеки.

Робота мережі була організована наступним чином: при розрахунку банківською карткою покупцю видавався справжній розрахунковий документ, роздрукований на зареєстрованому в органах ДПС реєстраторі розрахункових операцій, оскільки кошти надходили на розрахунковий рахунок. Натомість під час оплати готівкою продавець переключав касову систему на нефіскальний принтер, який друкував розрахункові чеки з усіма обов’язковими реквізитами справжнього фіскального чеку. В результаті інформація про проведений розрахунок до податкових органів не передавалася. Це давало можливість занижувати обсяги продажів та суми сплати єдиного та акцизного податку.

Так, починаючи з червня 2019 року співробітники податкової служби зібрали 136 розрахункових чеків мережі магазинів з продажу пива, які імітують справжні розрахункові документи. Проведені і підтверджені документально операції з продажу не були відображені в базах даних ДПС та в загальнодоступному ресурсі «Пошук фіскального чеку» в електронному кабінеті платника на сайті ДПС.

Показовим є той факт, що вказаними суб’єктами господарювання у день фактичної перевірки проведено розрахунків готівкою на суму 10,75 тис. грн. А за 9 місяців 2019 року офіційно було задекларовано розрахунків на суму лише 49,7 тис. грн. Тобто середньоденний виторг під час проведення перевірки (1,3 тис. грн) більший від середньоденного виторгу за попередні дні (0,02 тис. грн)  на понад 5000%!

Податківці також встановили, що, не зважаючи на очевидність зв’язку господарських одиниць мережі між собою, роздрібні продажі здійснювали 7 різних суб’єктів господарювання – фізичних осіб, які зареєстровані в одній податковій інспекції не за місцем фактичної діяльності.

Фактичні перевірки виявили також низку інших порушень. Так, у 7 випадках із 8 роботодавцем використовувалась праця найманих робітників без належного оформлення трудових відносин та без повідомлення про це органів ДПС.

Матеріали перевірок направлено до податкових органів області, де зареєстровані суб’єкти господарювання, для прийняття рішення у відповідності до вимог чинного законодавства.

Джерело: ДПСУ

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024140
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 370
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 6156
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024162
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459