Головна Усі новини Право і відповідальність Контролюючі органи і перевірки

На що звертають увагу податківці при перевірках ФОП-перевізників?

До плану-графіка перевірок включаються ФОП, які мають найбільші ризики щодо несплати податків та зборів. Зокрема, перевізники підпадають під категорію ризикових

ДПС у м. Києві інформує, що планові перевірки фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП) здійснюються відповідно до плану-графіка документальних перевірок, який оприлюднюється на веб-сайті ДПС України.

Кожен підприємець має можливість заздалегідь дізнатись про перевірку та підготуватись до неї.

До плану-графіка документальних перевірок включаються платники податків – фізичні особи, які мають найбільші ризики щодо несплати податків і зборів та порушення іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.

Однією з таких категорій платників є ФОП, які надають послуги по перевезенню пасажирів та вантажів та перебувають на загальній системі оподаткування.

На що слід звертати увагу ФОП, які здійснюють зазначений вид діяльності?

Особливістю оподаткування доходу, отриманого ФОП від здійснення діяльності з надання послуг по перевезенню пасажирів та вантажів, є те, що починаючи з 01.01.2017 року внесено зміни до ст. 177 ПКУ, згідно яких не включаються до складу витрат підприємця на загальній системі оподаткування, витрати на придбання та утримання основних засобів подвійного призначення, зокрема технічне обслуговування, ремонт тощо власного або орендованого вантажного (легкового) автомобіля (пп. 177.4.5 ПКУ).

Одночасно, особливу увагу необхідно приділяти обліку витрат пального, яке використовується для здійснення такої господарської діяльності.

ФОП на загальній системі оподаткування має право включити до складу витрат вартість використаних пально-мастильних матеріалів тільки після одержання доходу, який безпосередньо пов'язаний з понесеними витратами від здійснення підприємницької діяльності, на підставі документально підтверджених первинних документів (угод, актів виконаних робіт (наданих послуг), товарно-транспортних накладних, розрахункових документів, тощо).

Звертаємо увагу, що протягом 2019 року Головним управлінням ДПС у м. Києві було проведено 17 перевірок фізичних осіб – підприємців, які надають послуги по перевезенню пасажирів та вантажів, за результатами яких до бюджету донараховано 27,9 млн. гривень.

***

Читайте також: До уваги підприємців! Чергове оновлення плану-графіка перевірок ДПС на 2019 рік

Джерело
ДПС у м. Києві
Рубрика:
Право і відповідальність / Контролюючі органи і перевірки
Теги:
Перевірки , Підприємці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 4

Новини по темі

Консультації по темі