• Посилання скопійовано

На що звертають увагу податківці при перевірках ФОП-перевізників?

До плану-графіка перевірок включаються ФОП, які мають найбільші ризики щодо несплати податків та зборів. Зокрема, перевізники підпадають під категорію ризикових

На що звертають увагу податківці при перевірках ФОП-перевізників?

ДПС у м. Києві інформує, що планові перевірки фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП) здійснюються відповідно до плану-графіка документальних перевірок, який оприлюднюється на веб-сайті ДПС України.

Кожен підприємець має можливість заздалегідь дізнатись про перевірку та підготуватись до неї.

До плану-графіка документальних перевірок включаються платники податків – фізичні особи, які мають найбільші ризики щодо несплати податків і зборів та порушення іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.

Однією з таких категорій платників є ФОП, які надають послуги по перевезенню пасажирів та вантажів та перебувають на загальній системі оподаткування.

На що слід звертати увагу ФОП, які здійснюють зазначений вид діяльності?

Особливістю оподаткування доходу, отриманого ФОП від здійснення діяльності з надання послуг по перевезенню пасажирів та вантажів, є те, що починаючи з 01.01.2017 року внесено зміни до ст. 177 ПКУ, згідно яких не включаються до складу витрат підприємця на загальній системі оподаткування, витрати на придбання та утримання основних засобів подвійного призначення, зокрема технічне обслуговування, ремонт тощо власного або орендованого вантажного (легкового) автомобіля (пп. 177.4.5 ПКУ).

Одночасно, особливу увагу необхідно приділяти обліку витрат пального, яке використовується для здійснення такої господарської діяльності.

ФОП на загальній системі оподаткування має право включити до складу витрат вартість використаних пально-мастильних матеріалів тільки після одержання доходу, який безпосередньо пов'язаний з понесеними витратами від здійснення підприємницької діяльності, на підставі документально підтверджених первинних документів (угод, актів виконаних робіт (наданих послуг), товарно-транспортних накладних, розрахункових документів, тощо).

Звертаємо увагу, що протягом 2019 року Головним управлінням ДПС у м. Києві було проведено 17 перевірок фізичних осіб – підприємців, які надають послуги по перевезенню пасажирів та вантажів, за результатами яких до бюджету донараховано 27,9 млн. гривень.

***

Читайте також: До уваги підприємців! Чергове оновлення плану-графіка перевірок ДПС на 2019 рік

Джерело: ДПС у м. Києві

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024162
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 483
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 8856
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024164
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460