• Посилання скопійовано

«Помічник підприємця»: новий сервіс інспекційного порталу

«Помічник підприємця» має рекомендації до, під час та після перевірки. Розширені функції представлені у особистому кабінеті, який за допомогою коду ЄДРПОУ може зареєструвати кожен підприємець

«Помічник підприємця»: новий сервіс інспекційного порталу

15 червня у приміщенні УКМЦ відбулась презентація функціоналу порталу “Помічник підприємця” на платформі inspections.gov.ua та посібника “Легкі перевірки: порадник для бізнесу”, покликаних спростити підготовку підприємців до зустрічі з державними інспекторами. Повідомляє Мінекономіки.

Обидва інструменти створені за ініціативою Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України” та у співпраці з Офісом ефективного регулювання BRDO та EasyBusiness та є абсолютно безкоштовними для користувачів. 

“Мета міністерства завершити перехід на ризикорієнтовану модель проведення перевірок бізнесу. Ми прагнемо зробити інспекційну діяльність більш сервісною та виправданою. Тут ми працюємо і в напрямку дерегуляції, аби знизити вимоги до бізнесу та саму кількість та якість перевірок, так і в напрямку змін підходів до визначення ризиковості та захисту споживачів” - зауважив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Дмитро Романович

“Легкі перевірки: порадник для бізнесу”— покрокова інструкція про те, як бізнесу правильно проходити перевірки контролюючих органів. Відповідаючи на запитання в покроковій схемі, підприємець зможе виявити етап перевірки, на якому він зараз знаходиться.

Посібник підказує, як підприємець може діяти на трьох етапах — до, під час та після перевірки. Кожен етап — вичерпний перелік кроків, через які повинен пройти підприємець, щоб перейти до наступного етапу.

Своєю чергою,  “Помічник підприємця” має рекомендації до, під час та після перевірки. Розширені функції представлені у особистому кабінеті, який за допомогою коду ЄДРПОУ може зареєструвати кожен підприємець. У ньому можна побачити досьє свого підприємства, календар планових та позапланових перевірок. Для оперативної консультації користувача розробники передбачили Телеграм-бот із підказками. Він може бути корисним уже під час проходження перевірки.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Міністерство економіки України

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024161
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 480
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 8766
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024164
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460