• Посилання скопійовано

Відтепер ДПС може арештовувати кошти з е-гаманців в рахунок податкового боргу

За новими правилами ДПС може стягувати кошти, що перебувають на рахунках/електронних гаманцях, у банках чи інших фінустановах, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів е-грошей чи на зберіганні у банках

Відтепер ДПС може арештовувати кошти з е-гаманців в рахунок податкового боргу

ДПС в Одеській області інформує, що з 1 квітня 2023 року набрав чинності Закон України від 12.01.2023 №2888-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів щодо платіжних послуг» (далі – Закон №2888-ІХ).

Законом №2888-ІХ удосконалені положення Податкового кодексу України (далі – ПКУ), що стосуються окремих функцій та прав контролюючих органів, а також здійснення контролюючими органами передбачених ПКУ повноважень щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платників, арешту коштів, стягнення коштів (пп. 19-1.1.21, пп. 20.1.31 – 20.1.34, абзац 2 п. 87.1, п. 89.4, абзаци другий - третій пп. 94.6.2, п. 94.12, абзац перший п. 95.3, абзаци другий, четвертий п. 95.5, п. 101.4 ПКУ).

Такі зміни надають можливість здійснювати:

  • стягнення коштів платника з рахунків у банках, інших фінансових установах, небанківських надавачів  платіжних послуг, електронних гаманців в емітентів електронних грошей, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини;
  • зупинення видаткових операцій на рахунках/електронних гаманця такого платника податків у банках, інших фінансових установах, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей;
  • накладення арешту на цінні папери та/або кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, іншій фінансовій установі, небанківського надавача платіжних послуг, емітента електронних грошей.

Отже, сфера дії таких положень ПКУ поширюється на платіжні операції з  коштами, що перебувають на рахунках/електронних гаманцях, у банках чи інших фінансових установах, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах.

***

Читайте також:

Джерело: ДПС у Одеській області

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»