• Посилання скопійовано

Як зараз складається план-графік податкових перевірок?

Хто в першу чергу потрапляє до плану-графіка перевірок ДПС? На які показники податківці насамперед звертають увагу?

Як зараз складається план-графік податкових перевірок?

ДПС у Черкаській області повідомляє, що Верховною Радою України прийнято Закон України від 30.06.2023 №3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування  у період дії воєнного стану», яким вносяться зміни до Податкового кодексу  України (далі - Кодекс), зокрема до порядку формування та коригування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків.

Так, відповідно до вимог пункту 69.35 статті 69 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу XX «Перехідні положення» Кодексу  до плану-графіка проведення документальних планових перевірок можуть бути включені виключно:

1) платники податків, які здійснюють діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції;

2) платники податків, які здійснюють діяльність у сфері організації  та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес);

3) платники податків, які надають фінансові, платіжні послуги.

Враховуючи наведене та з метою виконання норм Кодексу робота підрозділів управління податкового аудиту спрямовувалася на виконання завдань – поліпшення ефективності організації контрольно-перевірочної роботи та забезпечення надходжень до бюджету в умовах обмежених можливостей повноцінної реалізації податкового контролю та із урахуванням норм діючого законодавства. У зв’язку з цим підрозділи здійснювали аналітичну роботу та  відпрацювання  ризикових  суб’єктів господарювання, які декларують незначні виторги у сфері  виробництва та/або реалізації підакцизної продукції та з питань правомірності заявленого до відшкодування з бюджету ПДВ. 

Так, з початку року підрозділами  вжито комплекс заходів із детінізації економіки шляхом охоплення контрольно-перевірочними заходами  966 ризикових суб’єктів господарювання, в тому числі й тих, якими подано заяви про припинення діяльності (закриття). За результатами таких перевірок встановлено порушення податкового законодавства та донараховано до бюджету грошових зобов’язань 109,1  млн гривень. Надійшло до бюджету за актами перевірок 18,4  млн гривень. 

У тому числі за результатами прийнятих у січні - вересні 2023 року податкових повідомлень-рішень щодо 638 фактичних перевірок сума узгоджених донарахованих штрафних санкцій становила 24,3 млн гривень. Із зазначеної суми сплаченими є  4,9 млн гривень.

 Після зняття обмежень на проведення  перевірок на підставі пп. 78.1.7. п. 78.1 ст. 78 ПКУ в ГУ ДПС одним з актуальних напрямів роботи є забезпечення проведення перевірок суб’єктів господарювання  за заявами платників у зв’язку із припиненням діяльності.

Так, станом на 01.10.2023 проведено 101 перевірку платників податків, якими подано заяви про їх припинення (закриття), за результатами яких донараховано 28,9 млн грн податкових зобов’язань,  мобілізовано до бюджету за цим напрямом роботи 7,8 млн гривень. Крім того,  прийнято рішення про недоцільність проведення документальних перевірок (у зв’язку з відсутністю господарської діяльності, відсутністю (закриттям) розрахункових рахунків, відсутністю активів, інше) щодо 126 суб’єктів господарювання.   

Робота щодо відпрацювання ризикової категорії суб’єктів господарювання контрольно-перевірочними заходами в умовах обмежень щодо проведення перевірок, пов’язаних із воєнним станом, триває.

***

Читайте такожДПС знову оновила план-графік перевірок юросіб на 2023 рік

Джерело: ДПС у Черкаській області

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024118
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 290
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 4786
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024161
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459