• Посилання скопійовано

ДПС взялася за перевірки аптечного бізнесу щодо його роботи з РРО

ДПС почала приділяти увагу контролю при продажу лікарських засобів та виробів медичного призначення. Зокрема, територіальними податківцями перевірено аптечні заклади з продажем ліків без застосування РРО/ПРРО, в тому числі через мережу Інтернет

ДПС взялася за перевірки аптечного бізнесу щодо його роботи з РРО

Державна податкова служба на постійній основі здійснює контроль за діяльністю суб’єктів господарювання сфери роздрібної торгівлі лікарськими засобами та виробами медичного призначення.

На сьогодні всі суб’єкти господарювання, які здійснюють продаж лікарських засобів та/або виробів медичного призначення, зобов’язані використовувати реєстратори розрахункових операцій/програмні реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО) при продажу таких товарів та видавати фіскальні чеки покупцям. Водночас деякі платники податків ігнорують виконання вимог законодавства.

Останнім часом збільшилась кількість скарг від споживачів, що надходять на адресу ДПС, щодо невидачі розрахункових документів в аптечних закладах, які оперативно відпрацьовуються шляхом вжиття контрольно-перевірочних заходів.

Як приклад, за результатами розгляду звернень громадян фахівцями відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС в Одеській області перевірено аптечні заклади, де здійснювався продаж лікарських засобів без застосування РРО/ПРРО, в тому числі через мережу Інтернет. Як наслідок – встановлено продаж не облікованого у встановленому порядку товару. Крім того, в одному з аптечних закладів торгівля здійснювалася особою без офіційного працевлаштування, що зафіксовано в матеріалах перевірки, які направлені до територіального управління Державної служби України з питань праці з метою накладання штрафних фінансових санкцій.

За результатами нещодавно проведених фактичних перевірок Головним управлінням ДПС в Одеській області до порушників донараховані штрафні  санкції на загальну суму 97,08 тис. гривень.

Крім того, після поновлення відповідальності, у зв’язку із прийняттям Закону України від 30.06.2023 №3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон №3219-IX), у 4 кварталі 2023 року територіальними підрозділами фактичних перевірок проведено понад 150 фактичних перевірок господарських одиниць, де здійснюють продаж лікарських засобів та/або виробів медичного призначення, за результатами яких до суб’єктів господарювання застосовано штрафних санкцій на загальну суму понад 8,5 млн гривень.

Для оперативного реагування на незаконну господарську діяльність (продажі лікарських засобів та/або виробів медичного призначення без застосування реєстратора розрахункових операцій, без належного оформлення трудових відносин тощо) громадяни можуть повідомляти ДПС про такі випадки у чат-бот «StopViolationBot» месенджеру «Telegram».

Джерело: ДПСУ

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»