• Посилання скопійовано

Як ДПС продовжує боротися з тінізацією розрахунків: аналіз від Гетманцева

За словами Гетманцева, з початку року проведено 519 перевірок субʼєктів господарювання, яким нараховано 17,5 млн гривень штрафних санкцій. Крім того, ДПС зафіксувала 659 фактів продажів особами, не зареєстрованими як СГ

Як ДПС продовжує боротися з тінізацією розрахунків: аналіз від Гетманцева

Гетманцев присвятив декілька постів у Телеграм-каналі новинам детінізації розрахунків. Також він розповів, які кроки вже зроблені у цьому напрямі, а які ще слід зробити.

 

Активно детінізується інтернет-торгівля

З початку року проведено 519 перевірок субʼєктів господарювання, яким нараховано 17,5 млн гривень штрафних санкцій. Крім того, ДПС зафіксувала 659 фактів продажів особами, не зареєстрованими як субʼєкти господарювання. Ситуація з інтернет-торгівлею є складною, тому, безперечно, детінізацію цієї сфери необхідно прискорити.

 

Проблема з ресторанами

Він підкреслив, що однією з найгірших ситуацій з тінню є ситуація у ресторанному бізнесі.

Ресторатори продовжують друкувати декілька чеків на день або не проводити розрахунки через РРО взагалі, працюючи "вчорну".

Попри це з початку року виторги збільшилися на 42,6%. Збільшились і податкові платежі. Хоча лише в липні нараховано 7,8 млн грн штрафних санкцій під час проведення 674 перевірок.

"Знаю багатьох рестораторів як порядних людей. Друзі, ухилення від оподаткування у війну є неприйнятним. Треба вже вчора відмовлятись від цих ганебних практик.

Також звертаюся до споживачів - будь ласка, вимагайте чек РРО за сплачені вами гроші. Цим ви реально допомагаєте зібрати гроші на армію", - написав Гетманцев.

 

Ситуація з продажем тютюну та використанням РРО

"Хочу подякувати деяким роздрібним мережам з реалізації тютюну, які відмовилися від практики продажів поза РРО", - наголосив нардеп.

У порівнянні з січнем в липні продажі тютюнових виробів по країні зросли на 21,6 %. Особливо дякую податківцям і підприємцям, які працюють у МАФах міста Києва, де приріст до січня становить 148,2%.

Водночас ми бачимо, що на третині точок продажу тютюну не встановлені POS-термінали. Це є порушенням діючого законодавства та передбачає адміністративну відповідальність. Виправте, будь ласка, asap.

У липні цього року був встановлений історичний рекорд щоденної кількості чеків РРО - 26,6 млн, середньоденна сума виторгу становить 12,2 млрд гривень. Загалом за місяць створено 827,9 млн чеків на суму 377,23 млрд гривень. У порівнянні з попереднім місяцем зростання середньоденних виторгів відбулося на 3,4 %, а в порівнянні з січнем - на 22%, що свідчить про сталу динаміку відбілення торгівлі.

Приємні новини з ринку вендингу

Компанії, що оперують вендинговими апаратами, активно встановлюють РРО, а сума їх виторгу зросла з початку року на 292%. Кількість фіскалізованих машин зросла утричі і становить 7296.

За даними комітету ВРУ, значна кількість апаратів ще перебуває в тіні. Тому з метою уникнення непорозумінь якомога швидше слід виправити цю прикру помилку, уникнувши несприятливих наслідків. Таку позицію висловив голова комітету у своєму Телеграм-каналі.

Значно детінізувалася цього року діяльність із продажу ювелірних виробів

Бачимо збільшення виторгів з січня до липня на 56%. А сплата податків збільшилася більш ніж удвічі. Великі гравці ринку повністю перейшли на білу сторону бізнесу та уважно стежать за колегами. Стежимо і ми, і просимо вимагати чеки при придбанні ваших прикрас. Памʼятаємо, що таким чином ви допомагаєте зібрати гроші на армію.

"Дуже вдячний тим великим мережам з продажу електроніки, які почули державу і припинили практики з ухилення від оподаткування, відкоригувавши обʼєкт оподаткування за минулий період. Серед них чотири найбільші гравці.

Інші компанії також чують суспільство, відмовляючись від старих схем. А ті, хто досі бавиться продажем електроніки «на замовлення із доставкою», зрозумійте, що ваші спроби працювати "вчорну" очевидні, ДПС їх бачить і із задоволенням робить контрольні закупівлі, донараховуючи штрафи і передаючи матеріали до БЕБ.

Загалом цьогоріч проведено 1306 перевірок платників податків цієї галузі, нараховано  2,1 млрд гривень.

Сплата податків галуззю рік до року подвоїлася!

Податкове навантаження істотно зросло. А ганебна схема з аудіокнигами - в минулому.

Наразі тривають 66 перевірок із щоденним проведенням хронометражу. І така практика триватиме  до повної детінізації галузі.

Друзі, новий порядок застосування правил у повній відповідності до ПК є постійним і невідворотним. Іншого не буде. Альтернативи роботі повз закон не існує. А покупці хай не забувають вимагати чек! Адже таким чином ви допомагаєте профінансувати армію за рахунок своїх податків", - наголосив нардеп.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.202487
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 195
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 3636
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024157
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202458