• Посилання скопійовано

Кому з держорганів дозволено проводити планові перевірки у 2025 році: роз'яснення від ДРС

Державні перевірки бізнесу та інших сфер на час воєнного стану припинені. Але є винятки. Зокрема, окремим контролюючим органам дозволено проводити перевірки. Докладніше про це у новині

Кому з держорганів дозволено проводити планові перевірки у 2025 році: роз'яснення від ДРС

Державна регуляторна служба України розповідає, що постановою КМУ від 13.03.2022 №303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» діє мораторій на проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) на період воєнного стану.

 

Що це означає?

Державні перевірки бізнесу та інших сфер на час воєнного стану припиняються. Але є винятки.

Перевірки дозволені, якщо:

  1. Існує загроза життю чи здоров’ю людей.
  2. Це необхідно для захисту навколишнього середовища.
  3. Потрібно забезпечити безпеку держави.

 

Хто вирішує?

Позапланові перевірки проводяться лише за рішенням відповідних центральних органів влади.

Протягом періоду воєнного стану дозволено проведення:

  • планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) у сферах енергетики та комунальних послуг – НКРЕКП
  • позапланових заходів державного нагляду (контролю) у сфері організації та проведення азартних ігор (у тому числі фактичні перевірки методом контрольних закупок) та у лотерейній сфері – КРАІЛ
  • заходів державного нагляду та контролю у сфері медіа – Національна рада з питань телебачення та радіомовлення
  • позапланових заходів державного нагляду (контролю) за формуванням, встановленням та застосуванням державних регульованих цін, з питань захисту прав споживачів та метрологічного нагляду у сфері надання житлово-комунальних послуг – Держпродспоживслужба
  • у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку – НКЕК
  • позапланових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов’язаної з розробленням, виготовленням, постачанням спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв’язку та інших технічних засобів негласного отримання інформації – СБУ.

Окремо зазначаємо що з 1 січня 2025 року Держлікслужбою відновлюються планові заходи державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства щодо якості лікарських засобів, Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з культивування рослин, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації (відпуску), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку та Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів).

***

Читайте також:

Джерело: Державна регуляторна служба України

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»