• Посилання скопійовано

Як залишатися "невидимим" з метою непотрапляння до графіка перевірок ДПС?

Експерт з податків розробила ефективні методи, які зменшують увагу податкової і вже давно працюють. Чек-лист, як вести бізнес спокійно та без зайвих запитань від контролерів, наводимо у новині

Як залишатися "невидимим" з метою непотрапляння до графіка перевірок ДПС?

Вікторія Величко у своєму Телеграм-каналі цій темі присвятила окремий пост.

У ньому вона пише, що кожен підприємець хоч раз у житті замислювався: «А що, якби мене просто не помічали?» На жаль, плащ-невидимку ще не винайшли, а от ефективні методи, які зменшують увагу податкової, вже давно працюють. 

Вона навела чек-лист, як вести бізнес спокійно та без зайвих питань від контролерів.

ТОП-5 рекомендацій, як не «засвітитися» перед податковою:

  1. Сплачуйте податки регулярно, як ранкову каву. Нехай платежі будуть невеликими, але стабільними. Податкова любить передбачуваність, а «ритмічні» платники — як улюблені клієнти у кав’ярні: чемні, пунктуальні, і до них немає зайвих запитань.
  2. Контролюйте чисельність персоналу: не «пере» і не «недо». Компанія з одним співробітником, яка обслуговує тисячі клієнтів, виглядає підозріло. Так само, як і величезний штат при мінімальному обороті. Краще не грати у «бізнес-ілюзії» — податкова не любить фокусів.
  3. Зарплата має бути хоча б трохи більшою за «цифру для перевірок». Всі розуміють, що оптимізація — це мистецтво, але зарплати працівників не повинні виглядати як сюжет для кримінальної драми. Надто низькі виплати автоматично запускають режим «уважного спостереження» з боку ДПС.
  4. Збитки — це як тривала відпустка: якщо постійно, то щось не так. Один рік збитків — бізнесу може бути важко. Два роки збитків — виникають запитання. Третій рік збитків? Готуйте чай, бо гості з податкової вже в дорозі.
  5. ПДВ: якщо не впевнені — краще не ризикувати.

Помилки з цим податком — як невдалий стрибок у воду: виглядає страшно, а відчувається ще гірше. Якщо ПДВ — не ваш козир, то краще проконсультуватися з профі, щоб уникнути фінансових «захоплень» з боку контролерів.

Підсумок:

Дотримуючись цих рекомендацій, ви суттєво зменшите ризик перевірок і збережете нерви. Податкова — це не тіньовий переслідувач, але й не варто зайвий раз «світитися» перед нею.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • БЕБ взялося за правильність обчислення плати за землю
    Слідством встановлено, що службові особи компанії, яка спеціалізується на оренді та експлуатації нерухомого майна, занизили нормативно грошову оцінку земельної ділянки, в результаті чого ухилились від сплати податку, а саме орендної плати на землю
    22.05.202515
  • Бізнес поскаржився Шмигалю на тиск правоохоронних органів
    Бізнес поскаржився на тиск правоохоронних органів. Він вважає за необхідне терміново повернутися до ідеї повторення мораторію на слідчі дії щодо бізнесу, здійснити аудит проваджень проти бізнесу та прийняти зміни до КПК
    22.05.202527
  • Митників зобов'язали носити бодікамери: рішення Уряду
    На засіданні Уряду було внесено зміни до постанови КМУ стосовно процедури застосування індивідуальних портативних відеокамер посадовими особами митних органів та порядку здійснення фото-, відеофіксації контролюючими органами
    22.05.202529
  • Індивідуальні податкові консультації: як отримати в ДПС?
    Для отримання індивідуальної податкової консультації платник податків має звернутися до відповідного контролюючого органу в паперовій або електронній формі. Звернення повинно містити відповідні дані
    22.05.202567
  • Як ДПС повідомляє платника про продовження термінів проведення перевірки?
    Наказ про продовження перевірки видається у процесі проведення перевірки для недопущення перерви між датою закінчення перевірки згідно з першим направленням та датою продовження перевірки за наказом на підставі доповідної записки керівника підрозділу ДПС
    21.05.202535