
Керівник детективів Бюро економічної безпеки Олександр Ткачук зустрівся з представниками міжнародної мережі KPMG, що надає аудиторські, податкові, юридичні та консультаційні послуги. Під час обговорення йшлося про останні тенденції на тіньовому ринку сигарет, які спостерігають експерти, та про вплив українського нелегального виробництва на європейські країни. До заходу долучились також фахівці з Національної поліції України та Державної митної служби.
На думку експертів KPMG, минулого року в Україні значно скоротилися обсяги споживання нелегальних сигарет. Попередні дані дослідження свідчать про суттєве зменшення кількості нелегальних сигарет марки «Compliment» у 2024 році, а також про деяке зниження рівня підробок. Водночас при зменшенні кількості нелегального продукту відбулось зростання легального ринку.
Під час дискусії учасники приділили особливу увагу підрахунку продукції з маркуванням “Duty Free”, яку під час аналогічних досліджень необхідно відокремлювати від інших сигарет з іноземним маркуванням, щоб не спотворювати фінальні результати досліджень.
Своєю чергою, фахівці БЕБ презентували результати роботи Бюро у протидії нелегальному обігу підакцизних товарів.
За словами Олександра Ткачука, лише за січень - квітень цього року детективи Бюро економічної безпеки вилучили понад 9,5 млн марок акцизного податку, 2,54 млн паперових гільз, 4 виробничі лінії тощо. Загальна вартість вилученого майна - понад 250 млн грн.
Керівник детективів БЕБ Олександр Ткачук з представником KPMG дискутують за офісним столом. На столі документи, записники. На екрані на стіні таблиця.
«Детективи скерували до суду понад 60 кримінальних проваджень щодо нелегального виробництва, зберігання та продажу сигарет, серед них і ті, які були вчинені злочинними групами. У 18 справах судом вже винесено вироки», - зазначив керівник детективів БЕБ.
Водночас Ткачук наголосив на важливості міжнародної співпраці у протидії нелегальному обігу підакцизних товарів та ухваленні змін до законодавства. Зокрема, щодо посилення відповідальності за статтею 204 Кримінального кодексу України, впровадження зразків готової тютюнової продукції, а також заборони передачі в оренду обладнання для виготовлення сигарет. Відповідний законопроєкт вже переданий на розгляд до Комітету з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради України.