Головна Усі новини Право і відповідальність Судова практика

ВСУ: Включення ДФС до власних баз інформації про висновки перевірки щодо платника податків не порушує його прав

Дії фіскального органу щодо включення інформації, отриманої в результаті перевірки до баз даних, не породжують правових наслідків для платника податків (зокрема, не створюють жодних перешкод у його господарській діяльності)

Постанова ВСУ від 13 грудня 2016 року № 21-2308а16 цікава, насамперед, тим, що нею скасовані три позитивні судові акти у справі на користь платника податків. І висновок Судової  палати в адміністративних справах ВСУ цілком логічний: висновки акту перевірки, яка  призначена і проведена відповідно до закону, є відображенням дій податкових інспекторів – здійснення ними своїх завдань та функцій. Ці висновки разом з іншою інформацією можуть в порядку, передбаченому законодавством, вноситись до баз даних фіскального органу та використовуватися ним у подальшій роботі.

Разом з цим дії фіскального органу щодо включення інформації, отриманої в результаті перевірки до баз даних, не породжують правових наслідків для платника податків, зокрема не створюють жодних перешкод у його господарській діяльності.

Отже, при спробі визнати такі дії фіскального органу платником податку протиправними, суду слід відмовляти у задоволенні позову, а ухвалені рішення на користь платника податку з цього приводу мають бути скасовані. Адже платник податку не може довести суду, в чому полягає порушення його прав в такому випадку.   

Джерело
Протокол
Рубрика:
Право і відповідальність / Судова практика
Теги:
Суд , ДФСУ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі