• Посилання скопійовано

Суд зобов'язав Казначейство виконати судові рішення

Cудові рішення, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об’єднаннями на всій території України

Суд зобов'язав Казначейство виконати судові рішення

Закарпатський окружний адміністративний суд визнав протиправною бездіяльність Державної казначейської служби України щодо несвоєчасного виконання рішення суду і стягнув з Держави в особі Державної казначейської служби України інфляційні втрати та 3% річних за прострочення виконання рішень.

Суд встановив, що на виконанні в органах державного казначейства перебувають три рішення Закарпатського ОАС, які набрали законної сили, що повністю не виконані надто тривалий час.

Усі невиконані судові рішення - про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.

Суд зазначив, що відповідно до Конституції України судове рішення є обов’язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Також  обов’язковість виконання судового рішення передбачена Кодексом адміністративного судочинства України та Законом України «Про судоустрій і статус суддів»: судові рішення, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об’єднаннями на всій території України.

Відповідно до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод правосуддя не може вважатися здійсненим доти, доки не виконане судове рішення; виконання судового рішення як завершальна стадія судового процесу за своєю юридичною природою є головною стадією правосуддя.

Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» передбачена виплата компенсації в розмірі трьох відсотків річних від несплаченої суми за рахунок  бюджетних коштів у випадку, якщо центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, протягом трьох місяців не перерахував кошти за рішенням суду.

Зважаючи на зазначене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача є законними, обґрунтованими та підлягають задоволенню.

З  текстом  рішення можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за №260/8178/24.

Джерело: Судова влада України

Рубрика: Право і відповідальність/Судова практика

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Судова практика»