• Посилання скопійовано

Боржник перебуває за кордоном: як виконати судове рішення?

Клопотання про визнання і виконання рішення суду України на території іншої країни подається позивачем або уповноваженою на це особою письмово і повинно містити обов'язкові реквізити

Боржник перебуває за кордоном: як виконати судове рішення?

Думка про те, що можна уникнути сплати аліментів після виїзду за кордон, є хибною. Зазначає Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції.

У разі отримання рішення українського суду про стягнення аліментів з особи, яка перебуває за кордоном, зацікавлена особа, може подає заяву (клопотання) через Міністерство юстиції України до країни перебування боржника - про визнання і виконання рішення суду на території іншої країни.

Клопотання про визнання і виконання рішення суду України на території іншої країни подається позивачем або уповноваженою на це особою письмово і повинно містити:

  • ім’я (найменування) особи, що подає клопотання, зазначення її місця проживання (перебування) або місцезнаходження;
  • ім’я (найменування) боржника, зазначення його місця проживання (перебування), його місцезнаходження чи місцезнаходження його майна в Україні;
  • повна назва суду, який постановив рішення, дата винесення рішення та його резолютивна частина.

До клопотання додаються:

  • копія судового рішення;
  • довідка про те, що рішення набрало законної сили;
  • довідка про часткове виконання або невиконання рішення на території України;
  • довідка про те, що відповідач був належним чином повідомлений про день судового засідання, якщо відповідач не брав участі в судовому засіданні;
  • документ, що посвідчує повноваження представника (якщо клопотання подається представником);
  • довідка з банку про відкритий рахунок стягувача (куди будуть надходити кошти).

Весь пакет документів перекладається на офіційну мову тієї країни в якій буде визнаватися рішення суду.

У разі необхідності отримання консультації щодо оформлення документів слід звертатися до працівників міжрегіональних управлінь за місцем проживання.

Джерело: Міністерство юстиції

Рубрика: Право і відповідальність/Судова практика

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Судова практика»