• Посилання скопійовано

Павло Петренко презентував другий законопроект «Маски-шоу стоп»

Під час засідання Уряду міністр юстиції Павло Петренко презентував другий законопроект в рамках ініціативи «Маски-шоу стоп», покликаний посилити захист підприємців, які постраждали від неправомірних дій правоохоронних органів

Павло Петренко презентував другий законопроект «Маски-шоу стоп»

В рамках чергового засідання Уряду міністр юстиції Павло Петренко презентував другий законопроект в рамках ініціативи «Маски-шоу стоп», покликаний посилити захист підприємців, які постраждали від неправомірних дій правоохоронних органів.

«Сьогодні ми робимо наступний крок у рамках реалізації ініціативи «Маски-шоу стоп» та презентуємо другий законопроект для подальшого захисту українського бізнесу. Він був представлений на Комісії із захисту прав підприємців цього понеділка. В ньому закладений чіткий смисл – персональна відповідальність правоохоронця, який допустив порушення прав підприємця», - зазначив очільник Мін’юсту.

Міністр зауважив: нині силові структури працюють за відомим усім принципом, коли колективна відповідальність призводить до того, що відповідального за порушення законів знайти неможливо

«В новому законопроекті ми запроваджуємо зміну, яка зможе суттєво вплинути на поточний стан справ. Колективну безвідповідальність замінюємо особистою відповідальність конкретного чиновника, який підписав рішення, що призвело до порушення прав чи нанесення збитків підприємцям», - наголосив Міністр юстиції.

За його словами, притягнення порушників до відповідальності буде проходити за простою й логічною процедурою, яка нараховує 4 кроки: скарга підприємця чи особи на дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, рішення суду про задоволення скарги (у ньому зазначається обов’язковість службового розслідування), безпосередньо службове розслідування, матеріальне або дисциплінарне стягнення.

«Це простий механізм, завдяки якому чиновник кілька разів подумає перед тим, як виносити неправомірне рішення», - додав Павло Петренко.

Ще однією новацією, яка захистить права підприємців, є норма про те, що конкретний слідчий або прокурор може бути притягнутий до відповідальності незалежно від спливу терміну притягнення до дисциплінарної відповідальності, наголосив Міністр. Крім того, держава гарантує постраждалій особі відшкодування збитків в разі кримінального порушення або дисциплінарного проступку з боку слідчого або прокурора.

Інша новація – у разі явних порушень з боку слідчого чи прокурора, наприклад, помилково прийшли не на те підприємство чи повторно порушили справу за аналогічною фабулою, потерпілий зможе оскаржити незаконні дії в суді.

«Запропонований законопроект також надає право учасникам кримінального провадження заявляти клопотання про закриття кримінального провадження, якщо буде очевидне затягування строків розслідування з боку слідчих чи прокурорів», - зазначив міністр юстиції.

Він нагадав: минулого року в рамках правопросвітницького проекту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!» був виділений окремий напрямок – захист підприємств від безпідставних обшуків з боку правоохоронців. У його рамках було розроблено та прийнято закон, який увів низку новацій, котрі унеможливили проведення так званих «масок-шоу».

Зокрема, було заборонено виносити рішення про обшуки та проводити самі обшуки без відеофіксації, вилучати оригінали документів та техніку, повторно відкривати вже закриті кримінальні провадження.

«З початку дії закону офіс Бізнес-омбудсмена отримав 109 скарг від бізнесу на дії правоохоронних органів. 60% – стосувалися порушень, які сталися до 7 грудня, тобто до набуття чинності закону. Більше того, до офісу надійшло лише 1 звернення щодо недотримання вимог закону #МаскиШоуСтоп. Решта стосувалася інших порушень, здійснених правоохоронцями», - поінформував присутніх Павло Петренко.

***

Читайте також: Кабмін пропонує посилити захист бізнесу від зловживань силовиків

Джерело: Міністерство юстиції

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»