• Посилання скопійовано

Коли Мін’юст почне штрафувати за неподання інформації про бенефіціарів?

У жовтні 2021 року штрафів точно не буде (і в листопаді також). Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська

 Коли Мін’юст  почне штрафувати за неподання інформації про бенефіціарів?

Усі налякані великим штрафами за неподання інформації про КБВ, які почнуть застосовуватися після 11 жовтня. Проте міністр юстиції Денис Малюська заспокоює: у жовтні 2021 року штрафів точно не буде (і в листопаді також).

Пояснює він це тим, що з огляду на кількість юридичних осіб (понад 1 млн), які повинні подати державному реєстратору відомості про КБВ, та пропускну спроможність реєстраційної системи (наразі відомості подали лише 171 333 юрособи), пропуск дедлайну буде зумовлений об’єктивними причинами.

Водночас обов’язковою ознакою будь-якого адмінправопорушення є наявність вини (ст. 9 КпАП).

На думку Мін’юсту, враховуючи поточний стан справ та презумпцію невинуватості, відсутня навіть гіпотетична можливість підтвердити належними доказами наявність вини (бодай у формі необережності) керівника юридичної особи, який не подав відомості про КБВ.

У таких умовах складання протоколів на керівників юросіб не є обгрунтованим та законним з огляду на відсутність усіх елементів складу правопорушення. Більше того, гіпотетичне притягнення відповідних осіб до адмінвідповідальності не відповідало би меті адміністративного стягнення (ст. 23 КпАП).

"Тож не рекомендую зараз брати штурмом державних реєстраторів та переплачувати космічні гроші юристам за допомогу з поданням відомостей про КБВ", - підсумував міністр.

На переконання Мін’юсту, адміністративний штраф є винятковим заходом та має застосовуватися, коли інші заходи реагування не працюють.

Насамкінець нагадаємо, що проблему має остаточно вирішити законопроєкт №5807. Як повідомив народний депутат Ігор Фріс, 6 жовтня Комітет ВРУ з питань економічного розвитку одноголосно прийняв рішення відтермінувати необхідність внесення до ЄДР інформації про кінцевого бенефіціарного власника (КБВ) для всіх без винятку суб’єктів господарювання та громадських організацій ще на 9 місяців.

"Тепер треба прийняти його за основу і в цілому вже завтра (четвер, 7 жовтня - від ред.), щоб залишили принаймні один день на підпис цього закону Президентові Украіни, і таким чином вкластися в строки, щоб зняти цю неприємну фінансову загрозу для бізнесу і громадянського суспільства і дати їм можливість уникнути штрафів", - зазначив нардеп.

***

Читайте також:

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»