• Посилання скопійовано

Що чекає за несплату ЄСВ: нагадування від ДПС

У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати ЄСВ до платника застосовуються фінштрафи, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову, кримінальну відповідальність

Що чекає за несплату ЄСВ: нагадування від ДПС

ДПС у Житомирській області повідомляє, що правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), умови та порядок його нарахування і сплати регулюються виключно Законом України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) та Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженою наказом Мінфіну від 20.04.2015 №449 (далі – Інструкція №449).

Відповідно до Закону №2464 єдиний внесок – консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов’язкового державного соціального страхування в обов’язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону №2464 сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у зазначені строки, є недоїмкою.

Відповідно до ст. 25 Закону №2464 податковий орган надсилає платникам єдиного внеску, у яких станом на кінець календарного місяця обліковується заборгованість зі сплати єдиного внеску, вимогу про сплату боргу (недоїмки).

Відповідно до Інструкції №449 у разі, якщо платник єдиного внеску протягом 10 календарних днів з дня надходження (отримання) вимоги про сплату боргу (недоїмки) не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з податковим органом шляхом оскарження в адміністративному чи судовому  порядку, або не сплатив узгоджену суму боргу (недоїмки) (з дня отримання відповідного рішення податкового органу або суду), після закінчення останнього дня відповідного строку така вимога вважається узгодженою (набирає чинності). 

Податковий орган протягом 10 робочих днів з дня узгодження вимоги про сплату боргу (недоїмки) пред’являє її до органу державної виконавчої служби в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».

Проте до платників єдиного внеску, які обчислюють і нараховують єдиний внесок та подають до податкового органу звітність, що містить інформацію щодо сум нарахованого єдиного внеску, та при цьому не сплачують самостійно визначені зобов’язання, з 01 серпня 2023 року податковими органом застосовуватимуться заходи впливу та стягнення, визначені ч. 11 ст. 25 Закону №2464.

Крім того, відповідно до п. 11 ст. 9 Закону №2464, у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Додатково повідомляємо, що відповідно до п. 16 ст. 25 Закону №2464 строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з єдиного внеску не застосовується.

Джерело: ДПС у Житомирській області

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»