• Посилання скопійовано

Чи застосовується відповідальність до членів фермерського господарства за неподання заяви за формою №12-ЄСВ?

За неподання членами фермерського господарства (якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах) заяви за ф. №12-ЄСВ накладається штраф у розмірі 10 н.м.д.г.

Чи застосовується відповідальність до членів фермерського господарства за неподання заяви за формою №12-ЄСВ?

У Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують, що відповідно до п. 5-1 ч. 1 ст. 4 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, є платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Згідно з п. 1 розд. ІІІ Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 24.11.2014 №1162 із змінами та доповненнями, для взяття на облік платники єдиного внеску – члени фермерського господарства подають до контролюючого органу за місцем проживання Заяву про взяття на облік платника єдиного внеску (члена фермерського господарства) за формою №12-ЄСВ згідно з додатком 2 до Порядку №1162.

Заява за ф. №12-ЄСВ та підтвердні документи щодо дати набуття членства у фермерському господарстві (договір (декларація) про створення сімейного фермерського господарства, статут фермерського господарства тощо) подаються протягом 10 календарних днів після внесення змін до установчих документів фермерського господарства (п. 3 розд. ІІІ Порядку №1162).

При цьому у разі ухилення від взяття на облік або несвоєчасне подання заяви про взяття на облік платниками єдиного внеску, на яких не поширюється дія Закону України від 15.05.2003 №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» із змінами та доповненнями, контролюючими органами накладається штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (п. 1 ч. 11 ст. 25 Закону №2464).

Таким чином, за неподання (несвоєчасне подання) членами фермерського господарства (якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах) заяви за ф. №12-ЄСВ накладається штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Джерело: ДПС у Івано-Франківській області

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»